-
Jutro o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.
-
W środę w liturgii kościoła wypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni.
-
W najbliższy czwartek, 25 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Rozpoczniemy jak zawsze o godz. 17.00 modlitwą różańcową, następnie o godz. 18.00 będzie msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Wszystko w pięknej oprawie muzycznej i z tekstami do rozważań.
-
W piątek wypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W Jaślikowie msza św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli będzie o godz. 8.00. Natomiast w kościele parafialnym msza św. dziękczynna za mijający rok szkolny i katechetyczny będzie w niedzielę o godz. 12.00.
-
Już od dnia dzisiejszego przyjmujemy zapisy dzieci klas trzecich na katechezy przygotowujące do I Komunii Świętej i młodzieży klas siódmych i ósmych na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo nam zależy, aby dzieci i młodzież z naszej parafii, uczęszczające do szkół nr 1 i nr 4, przystąpiły do sakramentów świętych w swojej parafii. Bardzo prosimy rodziców o współpracę i zrozumienie, że jest to rzecz bardzo ważna dla normalnego funkcjonowania parafii.
-
W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia. Zapisu można dokonać w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, telefonicznie lub przez Internet.
-
Osoby wyjeżdżające w lipcu na pielgrzymkę do Fatimy, jeśli chcą, aby był wspólny wyjazd z Krasnegostawu do Lublina, proszone są o zgłaszanie się do kancelarii.
-
Polecamy najnowszą prasę katolicką.
- W najbliższą środę wypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta.
- W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia. Zapisu można dokonać w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, telefonicznie lub przez Internet. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze robocze spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki odbędzie się w najbliższy piątek 19 czerwca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
- W sobotę o godz. 9.00 w kościele św. Franciszka, Ks. Bp Mieczysław Cisło odprawi mszę św. z okazji dwusetnej rocznicy przeniesienia stolicy biskupiej z Krasnegostawu do Lublina. Następnie o godz. 10.30 w KDK-u, odbędzie się sesja historyczna poświęcona temu wydarzeniu.
- W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Tadeusza Smereczyńskiego, kapłana naszej diecezji, który od wielu lat pełni posługę kapłańską w Kazachstanie. Nasz gość wygłosi kazania na każdej mszy św. i przed kościołem będzie zbierał ofiary na utrzymanie swojej parafii w Kazachstanie.
- Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są codziennie o godz. 17.30.
- W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na remont naszego kościoła 8970 zł. Za wszelkie ofiary składane na ten cel i na odnowienie ławek składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
- Polecamy najnowszą prasę katolicką.
- Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.
- W poniedziałek wypada liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
- W czwartek o godz. 18.00 msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. procesja do czterech ołtarzy na naszym parafialnym parkingu. Całość będzie miała podobny przebieg jak uroczystość Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dodatkowo zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i wszystkie inne dzieci; dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia różańca. Na zakończenie uroczystości będzie błogosławieństwo dzieci i wianuszków. Dla dzieci będą słodycze.
- Do przygotowania ołtarzy zapraszamy w czwartek na godz. 16.00; ołtarz I – Kółka Różańcowe i Legion Maryi, ołtarz II – Rada Duszpasterska, ołtarz III – Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca i Domowy Kościół, ołtarz IV – młodzież, ministranci i lektorzy.
- W piątek, 12 czerwca wypada liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
- Z kolei w sobotę wspominać będziemy w liturgii Niepokalane Serca NMP. Tego dnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
- W sobotę wypada, także liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W Radecznicy, w sanktuarium św. Antoniego uroczystość odpustowa. Ojcowie Bernardyni wszystkich serdecznie zapraszają. Szczegółowy program uroczystości na plakacie w gablocie.
- W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia. Zapisu można dokonać w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, telefonicznie lub przez Internet. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze robocze spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki odbędzie się w piątek 19 czerwca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
- Polecamy najnowszą prasę katolicką.
-
Dziś odpust w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.
-
Jutro w naszych modlitwach polecać będziemy Bogu wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka
-
We wtorek o godz. 18.00 msza św. i, ostatnie przed wakacyjną przerwą, nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
-
W najbliższy czwartek wypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Główna msza św. będzie o godz. 10.30. Po mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Bojarczuka, Okrzei, Sońki, Królowej Jadwigi i św. Jana Pawła II. O przygotowanie ołtarzy prosimy: I ołtarz na ul. Sobieskiego (mieszkańcy ul. Sobieskiego i Bojarczuka), II ołtarz na ul. Sońki (mieszkańcy ul. Sońki i Litewskiej), III ołtarz na ul. Królowej Jadwigi (mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi, Królowej Bony i Grunwaldzkiej), IV ołtarz na ul. św. Jana Pawła II (mieszkańcy ul. Jagiełły, Zygmunta Augusta i Anny Jagiellonki). Konstrukcje ołtarzy, świeczniki i brzózki odbieramy z kościoła w środę o godz. 19.00. Ołtarze należy zmontować w środę wieczorem natomiast obrusy, kwiaty, dywany i inne elementy wystroju umieszczamy na ołtarzach w czwartek rano. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, straż pożarną z Jaślikowa, dzieci w strojach komunijnych; dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia różańca, zapraszamy wszystkie dzieci z parafii, wszystkie wspólnoty modlitewne, szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej, służbę liturgiczną, scholę parafialną i wszystkich parafian i gości.
-
W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. Taca na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Do spłacenia mamy jeszcze 116 000 tys. zł.
-
W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.00.
-
Dziś o godz. 19.00 w kościele św. Franciszka kolejny koncert Gloria Vitae. Wystąpią Wiesław Ochman i Krystian Ochman. Wstęp wolny.
-
Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
-
Trwają zapisy na XXIII Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę, która tradycyjnie będzie w dniach 11 – 15 sierpnia.
-
Polecamy najnowszą prasę katolicką; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.
-
Wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia z okazji ich jutrzejszego święta i prosimy, by na zakończenie mszy św. dzieci podeszły do ołtarza i poczęstowały się cukierkami.
-
Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Od jutra rozpocznie się w liturgii tzw. okres zwykły.
-
W miniony poniedziałek minęła 106 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Pragniemy kolejny raz uczcić tę rocznicę modlitwą i kremówkami, które rozprowadza przed kościołem nasza młodzież. Zachęcamy do nabywania.
-
Jutro obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie msza św. o godz. 15. 30 połączona będzie z poświęceniem pól, które rozpoczniemy przy krzyżu przed kaplicą. Pozostałe poświęcenia pól będą, również jutro: o godz. 15. 30 na Zakręciu Zagórze (przy krzyżu k/ p. Miszczaków. Następnie o godz. 16. 30 na Kol. Niemienice i Kol. Krak. Przedmieście (przy krzyżu na posesji p. Kulczyńskich) oraz na ul. Kościuszki (na placu zabaw na którym organizowane są festyny), również o godz. 16.30. Pojazdy z Jaślikowa i Zakręcia Zagóry prosimy przysłać na godz. 15.20. Następnie po zakończeniu poświęcenia prosimy o przewiezienie księży na kolejne poświęcenia.
-
W dniu jutrzejszym wypada, także kolejne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Rozpoczniemy o godz. 17.00, tym razem dwoma częściami różańca, potem będzie nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
-
We wtorek 26 maja w naszych modlitwach polecać będziemy Bogu nasze mamy, zarówno te żyjące jak i te, które odeszły już do wieczności z okazji Dnia Matki.
-
W najbliższy czwartek wypada liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw w intencji wszystkich kapłanów.
-
W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Taca na Seminarium Duchowne w Lublinie. Odpust u naszych sąsiadów w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.
-
Trwają zapisy na XXIII Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę.
-
Polecamy najnowszą prasę katolicką.
-
W dniu jutrzejszym wypada 106 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Pragniemy uczcić ten dzień modlitwą i kremówkami papieskimi, które będziemy mogli nabyć w przyszłą niedzielę. Kremówki rozprowadzać będzie, jak co roku nasza młodzież i członkowie grup parafialnych.
-
W najbliższy piątek wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszej parafii tzw. mały odpust. O godz. 18.00 rozpocznie się msza św. w intencjach zbiorowych, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Biskup Artur Miziński. Podczas mszy św. ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z tym nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do św. Rity z czytaniem intencji zapisanych przez wiernych na kartkach. Po nabożeństwie rozpocznie się msza św.
-
Spowiedź młodzieży, rodziców i świadków będzie w czwartek o godz. 17.00.
-
W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy Okres Wielkanocny. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00 będzie uroczysta msza św., a po niej czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.
-
W drugi dzień tzw. Zielonych Świąt o godz. 15.30. odbędzie się poświęcenie pól na Zakręciu Zagórze (przy krzyżu k/p. Miszczaków) i w Jaślikowie (przy krzyżu przed kaplicą) oraz o godz. 16.30 na ul. Kościuszki (na placu jak w roku ubiegłym) i na Kol. Krak. Przedmieście i Kol. Niemienice razem (przy krzyżu na posesji p. Kulczyńskich). Prosimy o przysłanie pojazdów na godz. 15.15.
-
Rozpoczynamy zapisy na XXIII Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę.
-
Stowarzyszenie Gloria Vitae i parafia św. Franciszka zapraszają w przyszłą niedzielę na kolejny koncert z serii Gloria Vitae. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie. Wstęp wolny.
-
Polecamy najnowszą prasę katolicką.
- Dziś na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii.
- W środę, 13 maja wypada liturgiczne wspomnienie NMP Fatimskiej. O godz. 18.00 msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją.
- W czwartek wypada święto św. Macieja, Apostoła, natomiast w sobotę obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.
- W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
- Już dziś informujemy, że w piątek 22 maja wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W tym roku na naszych uroczystościach gościć będziemy ks. Biskupa Artura Mizińskiego, który będzie przewodniczył naszym modlitwom i udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dlatego porządek nabożeństw ulegnie pewnej zmianie. O godz. 17.00 będzie nabożeństwo majowe, następnie ok. godz. 17.30 będzie nabożeństwo do św. Rity z czytaniem próśb wypisanych przez wiernych, a następnie o godz. 18.00 będzie uroczysta msza św. w czasie, której nasza młodzież otrzyma sakrament bierzmowania.
- Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.
- Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu spowiedzi. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.
- Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
- W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne 8650 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
- Polecamy najnowszą prasę katolicką.
-
Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zamiana tajemnic. Natomiast na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci klas czwartych.
-
Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, wpłacane na konto bankowe jak i składane indywidualnie na remont naszego kościoła. Do spłacenia mamy jeszcze 124 tys. zł.
-
Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W naszych modlitwach w sposób szczególny polecać będziemy wszystkich strażaków a szczególnie strażaków z naszej parafii.
-
We wtorek o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
-
W środę w liturgii wspominać będziemy Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Natomiast w piątek wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze św. jak w dzień powszedni. Dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Odpusty w Borowicy i Gorzkowie.
-
W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź dzieci i rodziców oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni na tę piękną uroczystość.
-
Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.
-
Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby skorzystali z sakramentu spowiedzi i przyjęli Komunię Świętą. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.
-
Polecamy najnowszą prasę katolicką.
-
W środę, 29 kwietnia wypada liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
-
W najbliższy piątek, 1 maja obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni. Tego dnia wypada I piątek miesiąca. Msze św. spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku.
-
Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
-
W związku z tym, że 3 maja wypada w tym roku w niedzielę Uroczystość NMP Królowej Polski i 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzić będziemy w sobotę 2 maja. Msze św. będą według porządku niedzielnego.
-
W tym tygodniu wypada, także I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
-
W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 17.00.
-
Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.
-
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę remontu naszego kościoła. Pozostało jeszcze do spłacenia 124 tys. zł.
-
Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.
-
Dziś o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne Rady Duszpasterskiej, na które zapraszam wszystkich radnych. Dokonamy podsumowania remontu naszego kościoła i omówimy plany gospodarczo-duszpasterskie na najbliższą przyszłość.
-
W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo i mszę św. do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i po ludzku beznadziejnych.
-
W czwartek wypada uroczystość św. Wojciech, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.
-
W sobotę 25 kwietnia wypada liturgiczne święto św. Marka, Ewangelisty. Tego dnia wypada, także kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Jak zawsze rozpoczniemy o godz. 17.00 odmówieniem trzech części różańca świętego, następnie ok. godz. 18.00 będzie Eucharystia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Wszystko w pięknej oprawie muzycznej. Zapraszamy!
-
W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.
-
Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.