Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 19 maja
 1. W dniu dzisiejszym msza św. w Jaślikowie będzie o godz. 16.00, na zakończenie poświęcenia pól.
 2. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Modlitwę poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.
 3. W najbliższą środę wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00 uroczystym wniesieniem i poświęceniem obrazu św. Rity, który został namalowany dla naszego kościoła. Następnie będzie błogosławieństwo róż i nabożeństwo z czytaniem intencji złożonych przez wiernych. Później zostanie odprawiona msza św. w tych intencjach. Całość zakończy ucałowanie relikwii św. Rity. Liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Paweł Matyjaszewski z Lublina.
 4. W najbliższą sobotę nasz rodak Ks. Diakon Adam Policha otrzyma święcenia kapłańskie. Uroczystość będzie miała miejsce w Bazylice Ojców Dominikanów w Krakowie. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji nowego kapłana i jego kolegów przyjmujących święcenia.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy siostry zakonne z Kiszyniowa. Nasi goście opowiedzą nam o swojej pracy, szczególnie wśród dzieci. Siostry będą zbierały, także ofiary na budowę nowego Domu Dziecka.
 6. W następną niedzielę obchodzić będziemy Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, które dały nam życie i zawsze się o nas troszczą. Stowarzyszenie Gloria Vitae zaprasza tego dnia na koncert dedykowany wszystkim matkom. Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Geppert. Początek o godz. 19.00 w kościele św. Franciszka. Koncert poprzedzi msza św. w intencji wszystkich matek o godz. 18.00.
 7. Parafie naszego miasta organizują wspólny wyjazd młodzieży na spotkanie młodych do Lednicy, które będzie miało miejsce 1 czerwca tego roku. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 8. Mieszkańców Krasnegostawu i okolic zapraszamy dziś i przez dwie następne niedziele na spotkania ewangelizacyjne, które odbywają się na rynku naszego miasta o godz. 15.00. Ewangelizację prowadzą bracia ze wspólnot neokatechumenalnych z Krasnegostawu.
 9. Polecamy prasę katolicką i naszą najnowszą parafialną gazetkę.
 10. Porządek poświęcenia pól na dzisiejszą i przyszłą niedzielę;

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Jaślików: od krzyża k/ P. Szymaniakowej do kaplicy

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Kol. Krak. Przedm: od krzyża k/ P. Waręckich do kapliczki k/ P. Bojarskiej

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Zakręcie Zagóra: od krzyża k/ P. Żebrowskich do krzyża k/ P. Miszczaków.

*26 maja (niedziela) o godz. 15.30 – ul. Kościuszki: od krzyża przy ul. Polewanej do krzyża k/ dawnej bazy PKS.

*26 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Zakręcie (Kol. Jaślików): od krzyża k/P. Patyków do krzyża k/P. Korczyńskich.

*26 maja (niedziela) o godz. 15.30 Kol. Niemienice: od krzyża k/ P. Łazowskich do krzyża k/ P. Mielnickich

Na zakończenie poświęcenia będzie msza św. w intencji mieszkańców i o błogosławieństwo dla plonów ziemi. Prosimy o przygotowanie miejsc do celebry jak i o przyozdobienie figur i krzyży. Będziemy wdzięczni jak przyjadą po nas pojazdy na godz. 15.15.

Dodano: 18 maja 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 12 maja
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na tacę. Przeznaczone są one na utrzymanie naszego seminarium Duchownego w Lublinie. Od dziś do 18 maja włącznie obchodzone są dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich z naszej parafii.
 3. W dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia Boga tzw. Wieczór Chwały, który poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
 4. Jutro o godz. 18.00 msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej.
 5. We wtorek w liturgii wspominać będziemy św. Macieja Apostoła, natomiast w czwartek wypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 6. W najbliższy piątek o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie obu grup kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą niedzielę msza św. w Jaślikowie o godz. 16.00 na zakończenie poświęcenia pól.
 8. We współpracy z wszystkimi parafiami naszego miasta organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych do Lednicy, które będzie miało miejsce 1 czerwca tego roku. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 9. Mieszkańców Krasnegostawu i okolic zapraszamy dziś i przez dwie następne niedziele na spotkania ewangelizacyjne, które odbywają się na rynku naszego miasta o godz. 15.00. Ewangelizację prowadzą bracia ze wspólnot neokatechumenalnych z Krasnegostawu.
 10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
 11. Porządek poświęcenia pól na najbliższą niedzielę:

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Jaślików: od krzyża k/ P. Szymaniakowej do kaplicy

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Kol. Krak. Przedm: od krzyża k/ P. Waręckich do kapliczki k/ P. Bojarskiej

*19 maja (niedziela) o godz. 15.30 – Zakręcie Zagóra: od krzyża k/ P. Żebrowskich do krzyża k/ P. Miszczaków.

Na zakończenie poświęcenia będzie msza św. w intencji mieszkańców i o błogosławieństwo dla plonów ziemi. Prosimy o przygotowanie miejsc do celebry jak i o przyozdobienie figur i krzyży. Będziemy wdzięczni jak przyjadą po nas pojazdy na godz. 15.15.

Dodano: 12 maja 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 5 maja
 1. Dziś wypada I niedziela miesiąca; o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.
 2. W dniu dzisiejszym na mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej dzieci klas czwartych.
 3. Przez cztery kolejne niedziele okresu wielkanocnego, od dziś począwszy, o godz. 15.00 na rynku naszego miasta, będą głoszone Misje Ewangelizacyjne, do wysłuchania, których serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. Misje głoszą bracia ze wspólnot naokatechumenalnych z Lublina i Krasnegostawu.
 4. Jutro wypada liturgiczne święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W najbliższą środę wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. Dzień imienin naszego Ks. Abp Stanisława Budzika. Odpusty w Gorzkowie i Borowicy.
 6. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas trzecich z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci oraz rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00. Wszystkich rodziców prosimy o włączenie się w przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość.
 8. Już dziś przypominamy, że w poniedziałek 13 maja po mszy św. o godz. 18.00 będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej.
 9. W przyszłą niedzielę taca na nasze Lubelskie Seminarium Duchowne. W związku z tym gościć będziemy w naszej parafii wicerektora seminarium ks. dr Zdzisława Szostaka, które będzie głosił na wszystkich mszach św. homilie i zbierze ofiary na tacę.
 10. Polecamy najnowszą prasę katolicką i najnowszy numer naszej parafialnej gazetki.
Dodano: 4 maja 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną, Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia
 1. Dziś o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z aktem oddania Jezusowi Miłosiernemu naszych rodzin.
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. We wszystkie dni tego tygodnia na mszach św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski dla świata.
 3. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za posługę na rzecz najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty parafialnej. Podziękowania składamy na ręce P. Krystyny Chwil i P. Krystyny Kobylańskiej, które koordynują pracę parafialnej Caritas. Do puszek możemy dziś złożyć ofiarę na fundusz Caritas. Możemy, także wziąć udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas tzw. Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Domowego w Krasnymstawie. Akcję tę możemy wesprzeć kupując przed kościołem żonkile.
 4. W dniu jutrzejszym wypada liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 5. Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 6. W środę wypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni.
 7. W najbliższy piątek wypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy św. niedzielny. Tego dnia wypada I piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie będzie odwiedzin chorych. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag biało-czerwonych, aby uczcić, także święto Konstytucji 3 Maja.
 8. W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 18.00 czuwanie maryjne i różaniec. Tego dnia wypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
 9. W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. A na mszy św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV.
 10. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w kościele kolejny Tydzień Biblijny, którego celem jest zachęta do czytania i rozważania Pisma Świętego. W naszym kościele 10 minut przed każdą mszą św. będzie czytane, przez wybranych lektorów fragmenty Pisma Świętego Nowego Testamentu, aby w ten sposób przybliżyć nam wszystkim znajomość Biblii. W związku z tym zapraszamy na msze św. kilka minut wcześniej, abyśmy mogli posłuchać czytanego Słowa Bożego.
 11. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 28 kwietnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na Poniedziałek Wielkanocny – 22 kwietnia
 1. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie, przez cały tydzień na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy świąt wielkanocnych.
 3. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Każda msza św. rozpoczynać się będzie wniesieniem obrazu Jezusa Miłosiernego, a na zakończenia mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowo o godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka i możliwość ucałowania relikwii Św. S. Faustyny.
 4. W wigilię Uroczystości Bożego Miłosierdzia tj. w sobotę organizujemy czuwanie modlitewne dla całej parafii, aby upraszać potrzebne łaski dla naszych rodzin. Czuwanie rozpocznie msza św. o godz. 18.00. Następnie o każdej równej godzinie, począwszy od godz. 19.00 do 23.00, będzie uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego, akt zawierzenia rodzin Miłosierdziu Bożemu i godzinne czuwanie dla poszczególnych części naszej parafii.
 5. W najbliższą niedzielę wypada, także patronalne święto Caritas. Zbiórka ofiar do puszek na fundusz Caritas. Tego dnia przed wszystkimi kościołami organizowana jest przez Caritas Żonkilowa Kwesta na rzecz Hospicjum Domowego tzw. Pola Nadziei.
Dodano: 22 kwietnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 14 kwietnia

1. Dziś Niedziela Palmowa; na każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Triduum Paschalne (od czwartku do soboty) o godz. 7.00 rano zapraszamy na poranną modlitwę kościoła tzw. Jutrznię.

2. W dniu dzisiejszym możemy nabyć „chleb dobroci”, który spożyjemy podczas wielkanocnego posiłku.

3. Jutro wypada III poniedziałek miesiąca; o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi ks. K. Kralka.

4. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – godz.18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Spowiedź od godz. 17.00 do mszy św.

Wielki Piątek – O godz. 15.00 początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia

Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Wszystkich obowiązuje post ścisły.
Spowiedź od g. 17.00 do liturgii, a następnie od godz. 20.00 do 24.00.
Godz.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Złożą się na nią: liturgia słowa, adoracja krzyża i Komunia Święta. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja: od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzą członkowie Kółek Różańcowych i Legionu Maryi, od godz. 21.30 do 23.00 będzie czuwała młodzież a od godz. 23.00 do 1.00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Od godz. 1.00 do rana i przez całą Wielką Sobotę adoracja indywidualna. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – Od godz. 8.00 do 13.00 (co pół godziny) i dodatkowo o godz. 15.30, poświęcenie pokarmów. W Jaślikowie poświęcenie pokarmów o godz. 10.00. Tego dnia tradycyjnie będziemy mogli złożyć dar serca w postaci produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących. Osoby zapisane na paczki prosimy, by tego dnia zgłosiły się po ich odbiór w godz. 13.30 – 14.00. Spowiedź od g. 8.00 do 13.00.
Godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 20.00 – Wigilia Paschalna (główna liturgia wielkanocna): rozpocznie się przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia i paschału, następnie będzie liturg. słowa, liturg. chrzcielna i liturg. eucharystii. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona procesją ulicami: Sobieskiego, Bojarczuka, Okrzei i Sienkiewicza. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00, inne msze św. według porządku niedzielnego. Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy Straż Pożarną z Jaślikowa oraz wszystkie grupy parafialne z feretronami, emblematami i sztandarami. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. według porządku niedzielnego. Taca na KUL. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia nie będzie nabożeństwa do św. Rity.

5. Przy wyjściu z kościoła umieszczone są puszki na ofiary dla ubogich i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w środę 28 marca o godz. 19.00.

Dodano: 13 kwietnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu -7 kwietnia
 1. Kończymy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy ks. Mirosławowi Flakowi za piękne świadectwo wiary oraz za mądre i głębokie nauki rekolekcyjne.
 2. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. Gorzkie Żale o godz. 30.
 3. Wszystkich zapisanych na paczki prosimy o zgłaszanie się po ich odbiór w naszym parafialnym punkcie Caritas w najbliższy wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
 4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszymy z kościoła i przejdziemy ul. Sobieskiego, Tokarzewskiego, Graniczną, Bojarczuka i Sobieskiego do kościoła. W razie złej pogody Droga Krzyżowa będzie w kościele. Tego dnia będzie jeszcze jedna Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 w kościele. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 rozpoczniemy przed kościołem obrzędem błogosławieństwa palm, a następnie w uroczystej procesji wejdziemy do świątyni. Prosimy zarówno dorosłych jak i dzieci o przyniesienie palm. W tym dniu będzie można nabyć „chleb dobroci” na stół wielkanocny rozprowadzany przez Caritas.
 6. Przy wyjściu z kościoła umieszczone są puszki na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i jałmużnę wielkopostną dla ubogich.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 będzie kolejny Wieczór Chwały prowadzony przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. Polecamy najnowsze tygodniki katolickie Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
Dodano: 6 kwietnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu -31 marca
 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. W tym tygodniu z racji rekolekcji będzie tylko jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich: w piątek o godz. 17.00, którą poprowadzi ks. Rekolekcjonista.
 2. W najbliższy czwartek (4 kwietnia) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Mirosław Flak z Lublina. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w czwartek, piątek i sobotę będą w następującym porządku:

*msze św. z nauką dla dorosłych – godz. 7.00, 9.00 i 18.00

*msze św. z nauką dla dzieci – godz. 16.00

*msze św.  z nauką dla młodzieży i pracujących – godz. 19.30  (kandydaci do bierzmowania przychodzą na msze św. i naukę o godz. 19.30).

W niedzielę msze św. z naukami – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.  

Spowiedź w piątek i sobotę: rano od godz. 8.15 do godz. 10.00 i po południu od godz. 15.30 do godz. 19.30.

W Jaślikowie msze św. z naukami będą w czwartek, piątek i sobotę o godz. 12.00. W niedzielę o godz. 14.00. Spowiedź będzie w sobotę od godz. 11.30.

 1. Jak zawsze w czasie rekolekcji będą zbierane produkty żywnościowe i ofiary pieniężne na pomoc świąteczną dla najuboższych rodzin. Wszystkich potrzebujących pomocy prosimy o zapisywanie się na paczkę.
 2. Najbliższa środa jest I środą miesiąca kwietnia. O godz. 19.00 modlitewne spotkanie dla mężczyzn.
 3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź i msze św. według porządku rekolekcyjnego. Tego dnia od godz. 10.00 chcemy odwiedzić wszystkich chorych z posługą sakramentalną. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Natomiast w I sobotę z racji rekolekcji nie będzie nabożeństwa różańcowego.
 4. Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania są w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.
 6. Przy wyjściu z kościoła umieszczone są puszki na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na pomoc dla ubogich.
 7. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 30 marca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu -24 marca
 1. W dniu dzisiejszym na mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 wystąpi w naszym kościele chór młodzieżowy działający przy parafii św. O. Pio w Rudniku. Nasi goście wykonają starożytne nabożeństwo z liturgii wschodniej, ku czci Matki Bożej tzw. Akatyst.
 2. Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele będą o 7:00, 9:00 i 18:00.
 3. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach Św. wystąpi z repertuarem pieśni wielkopostnych kwartet Wyszywanka z Tarnopola.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa:

dla dzieci        – w piątki o godz. 16.00

dla dorosłych  – w piątki o godz. 17.00

dla młodzieży – w piątki o godz. 19.00

Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu :

Niedziela godz. 17.30

 1. Przypominamy, że nocą z 29 na 30 marca (z piątku na sobotę) organizujemy kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa EDKa prowadzi przez Kol. Krak. Przemieście, Kol. Niemienice, Jaślików, Kol. Jaślików, Olszankę, Łopiennik, Stężyce, do naszego kościoła. W sumie ok. 38 km. Idziemy pojedynczo lub w małych grupkach zachowując ciszę i skupienie. Droga Krzyżowa rozpocznie się mszą św. o godz. 20.00. Przed mszą św. każdy z uczestników otrzyma teksty do rozważań podczas marszu, opaskę odblaskową, a także drewniany krzyż, który każdy zrobi dla siebie z przygotowanych w kościele materiałów. Na zakończenie mszy św., przed wymarszem będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszy Sakramentem wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej. W tym roku nie będzie oficjalnego wspólnego zakończenia mszą św. rano o godz. 7.00. Trasę kończymy w kościele indywidualną modlitwą o dowolnej porze. Kościół będzie otwarty od godz. 4.30. Koszt uczestnictwa – 10 zł. Zapisy bez ograniczeń i do ostatniej chwili: przez internet, telefonicznie, a także bezpośrednio w kancelarii lub zakrystii. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Przypominamy o zabraniu jedzenia, termosów z gorącymi napojami, latarek, czegoś do siedzenia podczas odpoczynków oraz dobrych butów i ubrania stosownie do warunków pogodowych.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dn. 4.04. – 7.04. Poprowadzi je ks. Mirosław Flak z Lublina. Program rekolekcji zamieszczony jest w najnowszym numerze naszej parafialnej gazetki, a także na parafialnej stronie internetowej
 3. Na stolikach z prasą umieszczone są puszki, gdzie możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla ubogich i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Polecamy najnowszą prasę katolicką i kolejny numer naszej gazetki.
Dodano: 23 marca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu -17 marca
 1. W dzisiejszą niedzielę wypada zbiórka ofiar do puszek na krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
 2. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W najbliższy wtorek wypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin. O godz. 17.30 będzie specjalne nabożeństwo do św. Józefa z aktem zawierzenia rodzin i małżeństw. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek 22 marca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo i msze św. do św. Rity, naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 5. Trwają w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Spotkania odbywają się w kościele w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do wysłuchania tych katechez.
 6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa o Męce Pańskiej:

Droga Krzyżowa:

dla dzieci        – w piątki o godz. 16.00

dla dorosłych  – w piątki o godz. 17.00

dla młodzieży – w piątki o godz. 19.00

Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu :

Niedziela godz. 17.30

 1. W dalszym ciągu trwają zapisy na IV Ekstremalną Drogę Krzyżową, która będzie w nocy z 29 na 30 marca. Trasa liczy ok. 38 km. Uczestnicy muszą być pełnoletni; osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Zapisu można dokonać, także drogą internetową, telefoniczną lub bezpośrednio w kancelarii. Więcej informacji przy zapisie.
 2. Wszystkich parafian informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku w dn. 4 – 7 kwietna i poprowadzi je ks. Mirosław Flak, kapelan szpitala z Lublina.
 3. Na stolikach z prasą umieszczone są puszki, do których możemy złożyć jałmużnę wielkopostną na rzecz ubogich oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i na świąteczny wystrój kościoła.
 4. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 16 marca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie