I Niedziela Wielkiego Postu 18 luty 2024

1. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert ewangelizacyjny w wykonaniu młodzieży z Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji Miriam. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy czwartek w liturgii obchodzić będziemy święto Katedry Św. Piotra. Tego dnia o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity w intencji spraw trudnych i beznadziejnych.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Wyjątkowo, z racji wielkiego postu, na rozpoczęcie odmówimy tylko jedną część różańca świętego, następnie będą Gorzkie Żale, o godz. 18.00 msza św. a od godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Po adoracji czyli o godz. 20.00 będzie krótkie spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorje w dn. 27.04. – 5 .05.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej; w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00, natomiast młodzież i osoby dłużej pracujące na godz. 19.00. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 17.30.

7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku od czwartku 14 marca do niedzieli 17 marca włącznie. Poprowadzi je O. Łukasz z Torunia, z zakonu Ojców Paulinów. Już dziś wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach.

8. W nocy z 8 na 9 marca organizujemy kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy ok. 38 km. Jak co roku rozpoczniemy mszą św. o godz. 20.00. Następnie indywidualnie lub w małych grupkach ruszymy na trasę, która prowadzić będzie przez Kol. Krakowskie Przedm., Kol. Niemienie, Jaślików, Kol. Jaślików, Olszankę, Łopiennik, Stężycę, ul. Kościuszki i św. Jana Pawła II. Kończymy indywidualną modlitwą w kościele. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Zapisy od dziś w kancelarii, telefonicznie i przez internet.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 18 lutego 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła 11 luty 2024

1. Dziś w całym kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich chorych i cierpiących. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

2. Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

3. W dniu dzisiejszym zbierane są do puszek ofiary na tzw. Fundusz Wschodni. Pragniemy, także poinformować, że w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 7137 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W najbliższą środę wypada tzw. Popielec. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.

5. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą w każdy piątek o godz. 17.00 (dorośli i dzieci) i 19.00 (młodzież i dłużej pracujący). Natomiast Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 będzie koncert ewangelizacyjny zespołu Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji Miriam. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten koncert, który ufamy, że pomoże nam w głębszym przeżyciu wielkiego postu. Natomiast dzisiaj członkowie wspólnoty Miriam pragną, swoim świadectwem, zaprosić nas wszystkich, a szczególnie młodzież, do wysłuchania tego koncertu i do wejścia w jeszcze głębszą relację z Chrystusem.

7. W dniach 27.04 – 5.05. 2024 organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Koszt wyjazdu 1980 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

Dodano: 10 lutego 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Zwykła 4 luty 2024

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

2. Także dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej. Wszystkich radnych serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Rozpoczniemy modlitwą w kościele.

3. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Łukasz Żaba z Lublina.

4. W najbliższą niedzielę, 11 lutego wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach polecać będziemy Bogu wszystkich chorych i cierpiących. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia tzw. Wieczór Chwały, który poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

6. Również w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na tzw. Fundusz Wschodni.

7. Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za pomoc przy rozbieraniu choinek i innych dekoracji świątecznych w naszym kościele. Natomiast panom; Marianowi Morylowskiemu, Leszkowi Miszczakowi, Piotrowi Patykowi i Mateuszowi Morylowskiemu bardzo dziękujemy za zdemontowanie szopki. Bóg zapłać wszystkim!

8. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się w dniach 27 .04 – 5. 05. 2024. Koszt 1980 zł. Szczegóły u ks. proboszcza.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką; Niedzielę, Gościa Niedzielnego i miesięcznik Różaniec.

Dodano: 4 lutego 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła – 28. 01. 2024

1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest w kościele „Dzień chorych na trąd”.

2. W najbliższy piątek wypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Na początku każdej mszy św. obrzęd poświęcenia gromnic. Dzień ten obchodzony jest w całym kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami na tacę wspierać będziemy zakony kontemplacyjne. Tego dnia wypada, także I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Z racji święta nie będzie odwiedzin chorych.

3. W tym tygodniu wypada, również I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

4. W sobotę w liturgii wspominać będziemy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Na mszy św. o godz. 7.00 obrzęd błogosławieństwa świecami św. Błażeja.

5. Od najbliższego czwartku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 15.00 i trwa do godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, na którym podejmiemy, również decyzje związane z zaplanowanym remontem ogrzewania i posadzki w naszym kościele.

9. Pragniemy podziękować całej parafii za przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską i za ofiary złożone przy tej okazji. Wysokość zebranej kwoty podam za tydzień. Odwiedziny kolędowe przyjęła zdecydowana większość rodzin naszej parafii; w domach prywatnych frekwencja wyniosła ok. 98%, natomiast w blokach ok. 70 %. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie, za podwózki, posiłki i wszelkie gesty życzliwości i gościnności.

10. Dziś w godz. 16.00 – 18.00 pragniemy odbyć wizytę duszpasterską w tych rodzinach, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Adresy prosimy zgłaszać po mszy św. w kancelarii.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego,
Małego GN i miesięcznik Różaniec. Są do nabycia, także gromnice, które zostaną poświęcone w święto Ofiarowania Pańskiego.

Dodano: 28 stycznia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024r.

1. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Jutro o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

3. W najbliższy czwartek 25 lutego zapraszamy wszystkich na modlitwę do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Jak zawsze rozpoczniemy o godz. 17.00 odmówieniem trzech części różańca, następnie o godz. 18.00 będzie msza św., a od godz. 19.00 do 20.00 będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko w pięknej oprawie muzycznej z tekstami do rozważań.

4. W czwartek wypada, także święto Nawrócenia św. Pawła.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Igora Kozankiewicza z Drohobycza na Ukrainie, który cały dzień będzie głosił homilie i przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę szpitala dla rannych żołnierzy i cywilów podczas wojny na Ukrainie.

6. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 11.30 dzieci ze szkoły podstawowej w Jaślikowie zaprezentują, w naszym kościele, Jasełka do obejrzenia, których wszystkich serdecznie zapraszamy.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

22 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7D – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 43 – 2 księży

23 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego 45 – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 47 – 2 księży

24 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Graniczna 6D – 3 księży
ul. Graniczna 6C – 1 ksiądz

25 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego (domy pryw.) – 2 księży
ul. Orląt Lwowskich, AK, Krańcowa i Kresowa – 2 księży

26 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Chmielna 4 – 2 księży
ul. Kościuszki i Polewana (lewa str. licząc od miasta) – 2 księży(od początku i od końca ulicy)

27 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Kościuszki, Bociania, Topolowa i Łąkowa (prawa str. licząc od miasta) – 4 księży

28 stycznia, niedziela od godz. 16.00
dzień wizyty uzupełniającej – na indywidualne zaproszenia wiernych

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dodano: 20 stycznia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024r.

1. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

2. Od najbliższego czwartku rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Rodzicom i dzieciom klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii Świętej przypominamy o spotkaniach, które są w każdą I i III niedzielę miesiąca. Najbliższe spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 12.00.

4. Podczas ostatniej zbiórki na cele inwestycyjne zebraliśmy na tacę 7068 zł. i do puszki anonimowy ofiarodawca złożył 2000 zł. W sumie zebraliśmy 9068 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

15 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Okrzei 31 – 2 księży
ul. Okrzei 33 – 2 księży

16 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Okrzei 35 – 2 księży
ul. Sobieskiego 16 – 2 księży

17 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Okrzei (domy prym. z ul. Kazimierza Jagiellończyka) – 4 księży

18 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7A – 2 księży
ul. Sobieskiego 7B – 2 księży

19 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7C – 3 księży
ul. Graniczna 6A – 1 ksiądz

20 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Kol. Krak. Przedm. – 2 księży
ul. Kol. Niemienice – 2 księży

22 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7D – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 43 – 2 księży

23 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego 45 – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 47 – 2 księży

24 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Graniczna 6D – 3 księży
ul. Graniczna 6C – 1 ksiądz

25 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego (domy pryw.) – 2 księży
ul. Orląt Lwowskich, AK, Krańcowa i Kresowa – 2 księży

26 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Chmielna 4 – 2 księży
ul. Kościuszki i Polewana (lewa str. licząc od miasta) – 2 księży

27 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Kościuszki, Bociania, Topolowa i Łąkowa (prawa str. licząc od miasta) – 4 księży

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dodano: 13 stycznia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego – 7. 01. 2024

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra, rozpocznie się w liturgii tzw. okres zwykły.

2. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej, zmiana tajemnic i wspólny opłatek dla wszystkich członków i sympatyków kółek różańcowych naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Za tydzień po mszy św. o godz. 18.00 kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

5. Wszystkim uczestnikom wczorajszego Orszaku Trzech Króli serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w tej pięknej uroczystości.

Program wizyty duszpasterskiej na rok 2024:
8 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 18 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 20 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 22 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego (d. pryw.) – 1 ksiądz
9 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Podmiejska – 1 ksiądz
ul. Ceramiczna i Kuflowa – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego (Szkoła Rol. 3 i 5) – 1 ksiądz

10 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Władysława Jagiełły – 1 ksiądz
ul. Anny Jagiellonki i Królowej Bony – 1 ksiądz
ul. Królowej Sońki i Grunwaldzka – 1 ksiądz
ul. Zygmunta Augusta – 1 ksiądz

11 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Litewska – 2 księży
ul. Królowej Jadwigi – 2 księży

12 stycznia, piątek od godz. 9.30
ul. Jaślików – 4 księży

13 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Zakręcie (prawa str.) – 1 ksiądz
ul. Zakręcie (lewa str.) – 1 ksiądz
ul. Zakręcie (od str. lasu) – 1 ksiądz

15 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Okrzei 31 – 2 księży
ul. Okrzei 33 – 2 księży

16 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Okrzei 35 – 2 księży
ul. Sobieskiego 16 – 2 księży

17 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Okrzei (domy prym. z ul. Kazimierza Jagiellończyka) – 4 księży

18 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7A – 2 księży
ul. Sobieskiego 7B – 2 księży

19 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7C – 3 księży
ul. Graniczna 6A – 1 ksiądz

20 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Kol. Krak. Przedm. – 2 księży
ul. Kol. Niemienice – 2 księży

22 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 7D – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 43 – 2 księży

23 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego 45 – 2 księży
ul. Tokarzewskiego 47 – 2 księży

24 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Graniczna 6D – 3 księży
ul. Graniczna 6C – 1 ksiądz

25 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Tokarzewskiego (domy pryw.) – 2 księży
ul. Orląt Lwowskich, AK, Krańcowa i Kresowa – 2 księży

26 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Chmielna 4 – 2 księży
ul. Kościuszki i Polewana (lewa str. licząc od miasta) – 2 księży

27 stycznia, sobota od godz. 9.30
ul. Kościuszki, Bociania, Topolowa i Łąkowa (prawa str. licząc od miasta) – 4 księży

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dodano: 6 stycznia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Świętej Rodziny – 31. 12. 2023

1. W dniu dzisiejszym na zakończenie każdej mszy św. jest błogosławieństwo rodzin.

2. Dziś kończymy stary rok; o godz. 18.00 msza św. dziękczynna za łaski otrzymane w mijającym roku z prośbą o błogosławieństwo na nowy 2024 rok. Wcześniej o godz. 17.30 Nieszpory a po mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne, suplikacje i uroczyste Te Deum. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego. Zachęcamy wszystkich, by ten nowy rok rozpocząć z Bogiem, uczestnicząc we mszy św.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 17.15.

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które będziemy mogli zabrać do domu, aby oznaczyć drzwi naszych mieszkań i domów. Taca na misje. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy z naszego kościoła po mszy św. o godz. 10. 30. Gromadzimy się na mszy św. a następnie Święta Rodzina w asyście Trzech Króli oraz całego orszaku wyruszy, na bryczce, na rynek naszego miasta gdzie zostanie powitana przez parafię św. Franciszka i wszystkich zgromadzonych. Przewidziane jest, także wspólne kolędowanie i występy zespołów kolędniczych. Dla najmłodszych będą słodkości. Prosimy, aby wszystkie dzieci przyszły w przebraniu związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

6. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Chrztu Pańskiego. Zakończy ona liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe na które zapraszamy wszystkich członków kółek różańcowych, a także chętnych do udziału w tym pięknym apostolacie modlitwy różańcowej.

8. Z racji wizyty duszpasterskiej, przez najbliższe cztery tygodnie nie będzie czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

10. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
2 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Odrodzenia – 4 księży
3 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Szymonowicza – 4 księży
4 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Graniczna (d. pryw.) – 4 księży
5 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Bojarczuka – 1 ksiądz
ul. Bat. Chłopskich – 1 ksiądz
ul. Reja – 1 ksiądz
8 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 18 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 20 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 22 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego (d. pryw.) – 1 ksiądz

Dodano: 31 grudnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Św. Szczepana – 26 grudnia 2023

1. Dziś porządek mszy św. niedzielny. Taca na KUL.

2. Jutro wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo i podawanie wiernym wina. O godz. 19.00 w salce domu parafialnego opłatek dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych na to spotkanie.

3. W czwartek w liturgii obchodzić będziemy święto Św. Młodzianków, męczenników czyli dzieci betlejemskich, które zostały zgładzone przez Heroda z powodu Chrystusa.

4. W najbliższą niedzielę wypada liturgiczne święto św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin.

5. Najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem starego roku. O godz. 18.00 msza św. dziękczynna za mijający rok z prośbą o błogosławieństwo na nowy 2024 rok. Przed mszą św., o godz.17.30 będą Nieszpory. Natomiast na zakończenie mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynno – błagalne, suplikacje i uroczyste Te Deum. Szczegółowe sprawozdanie z życia parafii będzie w terminie późniejszym, aby jak największa liczba osób mogła to sprawozdanie usłyszeć.

6. W poniedziałek 1 stycznia, w nowy rok, wypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy montażu szopki i dekoracji kościoła; panom: Marianowi Morylowskiemu, Leszkowi Miszczakowi, Piotrowi Patykowi i Grzegorzowi Morylowskiemu oraz naszej młodzieży. Szczególnie dziękujemy Pawłowi Księżukowi, Adamowi Szymoniakowi, Michałowi Szymoniakowi, Maciejowi Kowalczykowi i Martynie Garbińskiej. Dziękuję, także ks. Andrzejowi za pomoc i zaangażowanie. Gorąco dziękuję za piękną oprawę muzyczną świątecznych mszy św. szczególnie panu Mieczysławowi Pawelcowi i innym muzykom ze szkoły muzycznej, dziękuję panu organiście Antoniemu Drzewieckiemu, wszystkim śpiewającym, panu kościelnemu Tadeuszowi Pizoniowi, dziękuję, także Krystynie Chwil i Krystynie Kobylańskiej za przygotowanie paczek dla potrzebujących. Obdarowaliśmy pomocą świąteczną 30 rodzin. Dziękujemy jeszcze raz za pomoc przy roznoszeniu opłatka (zebraliśmy na potrzeby kościoła 44 320 i 10E zł.). Wszystkim, którzy nam pomagali i wspierali nas, czy to bezpośrednio czy, też składając róże dary i ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Pragnę przypomnieć, że prace przy fotowoltaice są zakończone. Pozostały do załatwienia tylko uzgodnienia z zakładem energetycznym. Koszt tych prac wyniósł 142 00 zł.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
29 grudnia, piątek od godz. 9.30
Zakręcie Zagóra – 1 ksiądz
Kol. Jaślików – 1 ksiądz
30 grudnia, sobota od godz. 9.30
Droga Jaślikowska – 1 ksiądz
Zakręcia Rudka – 1 ksiądz
Będziemy wdzięczni za przysłanie pojazdów na godz. 9.15.

Ofiary z tegorocznej wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Obliczamy, że koszt całości prac, które mamy do wykonania wyniesie ok. 900 000 zł. .

Dodano: 26 grudnia 2023 | Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023

1. Dziś msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko mszy św. o godz. 18.00.
Na mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji naszych bliskich zmarłych.

2. W dzisiejszy wieczór zasiądziemy, w gronie rodziny, do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy wszystkich wiernych, by ta wieczerza w naszych rodzinach miała charakter prawdziwie chrześcijański. Niech będzie na początku wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, życzenia i rodzinne kolędowanie.

O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. W Jaślikowie Pasterka o godz. 22.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. W poniedziałek 25 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W wtorek 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.

5. W środę 27 grudnia wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo i podawanie wiernym wina. Tego dnia o godz. 19.00, w salce parafialnej, opłatek dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii i całego miasta na to spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie każdej mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin. Serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem starego roku. O godz. 17.30 będą Nieszpory, następnie o godz. 18.00 msza św. a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne podczas, którego dziękować będziemy Bogu za mijający rok i prosić o błogosławieństwo na nowy 2024 rok; odśpiewamy Suplikacje i uroczyste Te Deum, a na zakończenie będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. Polecamy świąteczne wydania prasy katolickiej. W zakrystii można otrzymać poświęcony opłatek.

9. W tym roku podczas roznoszenia opłatka zebrano na cele parafialne 44 320 zł i 10 euro. Wszystkim rodzinom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Również serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku, by opłatek dotarł do wszystkich rodzin naszej parafii. Bóg zapłać!

Pragnę równocześnie poinformować, że prace przy montażu fotowoltaiki są zakończone. Pozostały nam jeszcze uzgodnienia z Zakładam Energetycznym. Ufam, że uda nam się to w miarę szybko załatwić. Dla przypomnienia podam, że koszt tej inwestycji wynosi 142 000 zł.

10. Informacje o wizycie duszpasterskiej i inne ogłoszenia będą podane w drugi dzień świąt.

Całej parafii i wszystkim gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożej Dzieciny, zdrowia i wszelkiej pomyślności – 
Duszpasterze parafii MB Pocieszenia
Szczęść Boże!

Dodano: 23 grudnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie