XXVI Niedziela Zwykła – 1. 10. 2023

1. Dziś wypada I niedziela miesiąca; o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęła na ten cel bezimienna ofiara 2 tys. zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Od dziś, przez cały miesiąc październik, zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach oraz do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą codziennie o godz. 17. 30. Dzieci zapraszamy na różaniec, szczególnie we wtorki
i czwartki.

4. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Łukasz Żaba z Lublina.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
*w poniedziałek św. Aniołów Stróżów
*w środę św. Franciszka z Asyżu
*w czwartek św. Faustynę Kowalską
*w sobotę NMP. Różańcową

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

7. W przyszłą niedzielę taca na misje.

8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej. Od dziś można nabywać Kalendarz Maryjny na rok 2024.

Dodano: 1 października 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła – 24. 09. 2023

1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Przeznaczone są one na potrzeby naszego Seminarium Duchownego
w Lublinie.

2. Jutro o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia w intencjach Kościoła i świata. Na początku odmówimy 3 części różańca, następnie o godz. 18.00 będzie msza św. a po niej będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko w pięknej oprawie muzycznej i z tekstami do rozważań. Zapraszamy gorąco do udziału w tym wieczorze modlitewnym, jeśli nie w całości to przynajmniej w jednej jego części.

3. W piątek wypada liturgiczne święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

4. W przyszłą niedzielę o godz 9.00 msza św. rodziny różańcowej
i zmiana tajemnic.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

6. Od najbliższej niedzieli, przez cały miesiąc październik, zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca i do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą codziennie o godz. 17. 30. Dzieci zapraszamy na różaniec, szczególnie we wtorki
i czwartki.

7. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać Kalendarz Maryjny na rok 2024.

Dodano: 24 września 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła – 17. 09. 2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w kaplicy w Jasikowie, odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Suma o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Paweł, który jest kapelanem kliniki PSK 4 w Lublinie.

2. W dniu dzisiejszym wypada 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkich, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

3. Jutro obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W czwartek wypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Natomiast w sobotę w liturgii wspominać będziemy św. O. Pio.

5. W piątek 22 września o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

6. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

7. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się w najbliższą środę. Zbiórka przed kościołem o godz. 7.30. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt ok. 80 zł. (w zależności od liczby uczestników).

8. Prace przed kościołem zostały już zakończone. Przypomnę, że koszt tej inwestycji wynosi 65 tys. zł. Całość planujemy pokryć ze zbiórek na tzw. Tacę inwestycyjną, która będzie w każdą I niedzielę miesiąca oraz z indywidualnych ofiar wiernych. W minionym tygodniu wpłynęło na ten cel, bezimiennie 4 tys. zł. Ofiarodawcy składamy serdeczne Bóg zapłać. Urzędowi naszego miasta dziękujemy za pomoc w remoncie chodnika przy naszym parkingu i za wsparcie finansowe tej inwestycji.

9. Jeszcze tylko dziś, w naszym miejskim kinie, można obejrzeć piękny film poświęcony rodzinie Ulmów. Projekcja rozpoczyna się o godz. 14.15.

10. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 17 września 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła – 10. 09. 2023r.

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. Natomiast na mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na zakończenie mszy św. błogosławieństwo dzieci i przyborów szkolnych.

2. Do puszek zbierane są dzisiaj ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

3. W dniu dzisiejszym, do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona, zamordowana przez Niemców za ratowanie Żydów, rodzina Ulmów; Wiktoria, Józef i ich siedmioro dzieci. Po raz pierwszy w historii Kościoła beatyfikowane będzie nienarodzone jeszcze dziecko. Zachęcamy wszystkich do oglądania uroczystości beatyfikacyjnych przez media. Początek transmisji w TVP 1 o godz. 10.00.

4. W najbliższą środę, 13 września, o godz. 18 msza św. i kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją.

5. W czwartek wypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dzień powszedni.

6. Natomiast w piątek, 15 września zapraszamy na msze św. na godz. 18.00 wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Po mszy św. spotkanie przy herbacie w salce parafialnej.

7. Kończy się powoli czas zapisów na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej. Zgodnie z ustaleniami, dzieci i młodzież przyjmują sakramenty w swojej parafii, niezależnie od szkoły do której uczęszczają. Przypominamy, równocześnie, że uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii jest zawsze w II niedzielę maja. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców dotyczące I Komunii Św. będzie dziś po mszy św. o godz. 12.00.

8. W przyszłą niedzielę, w kaplicy w Jaślikowie, odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Suma o godz. 12.00.

9. Z okazji 30 rocznicy istnienia, w naszej parafii, kółek tzw. Żywego Różańca, organizujemy 20 września (środa) pielgrzymkę autokarową, jednodniową, do Kodnia. Wszystkich byłych i aktualnych członków kółek różańcowych, jak również inne osoby zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożek Kodeńskiej. Zapisy od dziś w kancelarii.

10. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 10 września 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła – 3. 09. 2023r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci MB Pocieszenia. Msze św. odprawiane są według porządku niedzielnego. Nie ma mszy św. w kaplicy w Jaślikowie. Główną mszę św. o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. Grzegorz Kolasa z Borowicy.

2. Z racji odpustu spotkanie rodziny różańcowej będzie w przyszłą niedzielę.

3. Dziś zbiórka ofiar do puszek na świetlice Caritas dla dzieci.

4. Jutro początek roku szkolnego i katechetycznego. W Jaślikowie msza św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. Natomiast w kościele parafialnym msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Na zakończenie mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. W tym roku poprowadzi je ks. Łukasz Żaba i odbywać się będą w każdy I wtorek miesiąca o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo już w najbliższy wtorek; o godz. 18.00 msza św. a po niej adoracja i modlitwy o uzdrowienie.

6. W najbliższy piątek wypada święto Narodzenia NMP (tzw. Matki Bożej Siewnej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Na zakończenie każdej mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. Tego dnia w Chełmie w sanktuarium Matki Bożej na Górce odpust.

7. Za tydzień, w niedzielę 10 września do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona, zamordowana przez niemców za ratowanie Żydów, rodzina Ulmów; Wiktoria, Józef i ich dzieci. Po raz pierwszy w historii Kościoła beatyfikowane będzie nienarodzone jeszcze dziecko. Zachęcamy wszystkich do oglądania uroczystości beatyfikacyjnych przez media. Początek transmisji w telewizji o godz. 10.00.

8. Do najbliższej niedzieli włącznie przyjmujemy zapisy na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej. Zgodnie z ustaleniami, dzieci i młodzież przyjmują sakramenty w swojej parafii, niezależnie od szkoły do której uczęszczają. Przypominamy, równocześnie, że uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii jest zawsze w II niedzielę maja. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców dotyczące I Komunii Św. będzie w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00. Natomiast spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania będzie w najbliższy piątek, 9 września, o godz. 19.00 w kościele.

9. Odpust w kaplicy w Jaślikowie będzie w niedzielę 17 września o godz. 12.00. Do odpustu msza św. niedzielna w Jaślikowie będzie o godz. 8.00.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje, która odbędzie się w dniach 16 – 24 września. Koszt wyjazdu 1920 zł. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Andrzej, nasz wikariusz.

12. Zakończyliśmy prace przy nowej kostce przed kościołem. Koszt inwestycji wynosi 65 tys. zł. Nie będzie dodatkowych zbiórek na ten cel. Wydatki planujemy pokryć ze zbiorek na tacę. W związku z tym taca z pierwszej niedzieli każdego miesiąca będzie od teraz tzw. tacą inwestycyjną.

13. Planowaliśmy rozpocząć prace przy chodniku wzdłuż naszego parkingu, ale z powodu pewnych formalności urzędowych nie było to możliwe. Szczęśliwie udało się wszystko pozytywnie załatwić i od jutra rozpoczynamy pracę. W związku z tym prosimy o zabranie wszystkich pojazdów z zatoczki przylegającej do chodnika i parkowanie na parkingu parafialnym. Na czas prac remontowych udostępniamy wszystkim zainteresowanym parking parafialny.

14. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 2 września 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XXI Niedziela Zwykła – 27. 08. 2023

1. W dzisiejszą niedzielę odbędą się w naszej parafii dożynki powiatowe. Całość rozpocznie się o godz. 13.30 mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony. Następnie korowód dożynkowy przejdzie z naszego kościoła pod dawną Szkołę Rolniczą gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości połączona z występem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

3. W dniu dzisiejszym wypadają odpusty w Łopienniku, ku czci św. Bartłomieja i w Krupem, ku czci MB Częstochowskiej. Główne msze św. w obu parafiach o godz. 12.00.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci MB Pocieszenia. Główną mszę św. o godz. 12.00 wraz z procesją odprawi i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Kolasa, proboszcz z Borowicy. Wszystkich parafian, grupy modlitewne i Straż Pożarną z Jaślikowa serdecznie zapraszamy do udziału w mszy św. i procesji. Z racji odpustu spotkanie rodziny różańcowej będzie w następną niedzielę tj. 10 września. W dzień odpustu parafialnego nie będzie mszy św. w Jaślikowie.

5. W wigilię odpustu tj. w sobotę 2 września, na cmentarzu zostanie odprawiona msza św. w intencji naszych zmarłych. Modlitwy za zmarłych rozpoczniemy na cmentarzu o godz. 16.30. Po odczytaniu wszystkich kartek rozpocznie się msza św. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać, w kancelarii lub bezpośrednio przed msza św. na cmentarzu.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. Natomiast w I sobotę, z racji mszy św. na cmentarzu, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie rano po mszy św. o godz. 7.00.

7. Trwa przyjmowanie zapisów dzieci i młodzieży na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej i bierzmowania. Przypominamy rodzicom, młodzieży i dzieciom, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii, niezależnie od szkoły, do której uczęszczamy. Bardzo prosimy o respektowanie tych zaleceń.

8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na świetlice dla dzieci prowadzone przez Caritas.

9. W związku z planowanym od jutra remontem chodnika, przylegającego do parafialnego parkingu wzdłuż ul. Św. Jana Pawła II, zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób parkujących samochody w zatoce przy chodniku, o przestawienie swoich aut na parking parafialny. Na czas trwania prac udostępniamy parking parafialny do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Z góry dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 27 sierpnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XX Niedziela Zwykła – 20. 08. 2023r.

1. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Tego dnia wypada liturgiczne wspomnienie NMP Królowej.

2. W czwartek wypada święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W najbliższy piątek 25 sierpnia zapraszamy wszystkich na pierwsze nabożeństwo w intencji pokoju, nawrócenia grzeszników i powrót do Boga wszystkich, którzy od Niego odeszli. Całość rozpocznie się o godz. 17.00. Najpierw odmówimy 3 części różańca świętego, następnie o godz. 18.00 będzie msza św., a po mszy św. godzinna adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 20.00.

4. W sobotę 26 sierpnia wypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii dożynki powiatowe. Całość rozpocznie się o godz. 13.30 mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony. Następnie korowód dożynkowy przejdzie z naszego kościoła pod dawną Szkołę Rolniczą gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości połączona z występem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

6. Trwa przyjmowanie zapisów dzieci i młodzieży na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej i bierzmowania. Przypominamy rodzicom, młodzieży i dzieciom, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii, niezależnie od szkoły, do której uczęszczamy. Bardzo prosimy o respektowanie tych zaleceń.

7. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

8. Również, w najbliższą niedzielę w Łopienniku, odpust ku czci św. Bartłomieja. Suma o godz. 12.00. Tego dnia wypada, także odpust w Krupem, ku czci MB Częstochowskiej. Suma, również o godz. 12.00.

9. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci MB Pocieszenia. W wigilię odpustu tj. w sobotę 2 września, na cmentarzu zostanie odprawiona msza św. w intencji naszych zmarłych. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać, od jutra w kancelarii.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować i odbyć kolejną XX Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. W sposób szczególny dziękujemy P. Staroście Andrzejowi Leńczukowi, burmistrzowi naszego miasta Robertowi Kościukowi, a także Michałowi Kawęckiemu, Krzysztofowi Kawęckiemu, Januszowi Mazurkowi, Henrykowi Irackiemu i Wiesławowi Siwcowi oraz wszystkim uczestnikom.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 20 sierpnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2023r.

1. Dziś wypada I niedziela miesiąca; o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic. Odpust w Borowicy. Suma o godz. 12.00.

2. W najbliższy piątek wyruszy, z naszego kościoła XX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 7.00 będzie msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę a po mszy św. wyruszamy na szlak. Zapraszamy wszystkich na pożegnanie pielgrzymów.

3. Za tydzień taca na programy pomocowe realizowane przez Caritas.

4. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
*we wtorek – św. Dominika
*w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża
*w czwartek – św. Wawrzyńca
*w piątek – św. Klarę

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją.

6. Trwają prace związane z wymianą kostki przed kościołem. W związku z tym prosimy, aby w czasie trwania prac korzystać z bocznych wejść do kościoła. Przepraszamy za utrudnienia.

7. Ks. Daniel z Ukrainy składa serdeczne podziękowanie całej naszej parafii za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc jego parafii w Bałcie. Zebrał 15 380 zł., 6 euro i 370 hrywien.

8. Dziś o godz. 16.00 w lesie Baraniec k/ Żułowa kolejny Patriotyczny Sierpień 2023 – Spotkanie z historią… Błogosławione ślady. Spotkanie organizuje poseł Teresa Hałas we współpracy z innymi organizacjami.

9. Ogłoszenia pielgrzymkowe…

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką – Niedzielę, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.

Dodano: 5 sierpnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30. 07. 2023r.

1. Dziś na mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste poświęcenia figury Matki Bożej przywiezionej przez pielgrzymów z Madjugorje. Całość rozpocznie się o godz. 17.30 różańcem. Po mszy św. wszystkich uczestników pielgrzymki zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym. Od września, każdego 25 dnia miesiąca o godz. 17.00 będzie specjalne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców naszego miasta oraz uczestników pielgrzymki do Medjugorje, na te uroczystości.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy w intencji powołań. W I piątek msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Spowiedź pół godz. przed mszą św. Odwiedziny chorych tylko w nagłych wypadkach. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
*w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
*we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego
*w piątek – św. Jana Marię Vianneya

4. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. O godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. Odpust w Borowicy. Suma o godz. 12.00

5. W dniach 16 – 24 września jest kolejna pielgrzymka do Medjugorje z tym samym biurem. Koszt 1920 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.

6. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na XX Rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia.

7. 3 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Zapisy do ostatniej chwili w sekretariacie pielgrzymki.

8. W tym tygodniu planujemy rozpocząć prace związane z wymianą kostki przed kościołem. Chcemy, aby plac przed naszą świątynią był wyłożony tym samym rodzajem kostki, którym wyłożony jest już chodnik i częściowo plac. W związku z pracami będą pewne utrudnienia przy wejściu głównymi drzwiami do kościoła. Prosimy korzystać z bocznych wejść. Jeśli pogoda dopisze planujemy wykonać prace w ciągu 2 lub 3 tygodni.

9. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 30 lipca 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23. 07. 2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę na zakończenie wszystkich mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Do puszek zbierane będą ofiary na Fundusz Miva Polska; na środki transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
*w poniedziałek – św. Kingę
*we wtorek – św. Jakuba Ap.
*w środę – św. Joachima i Annę, rodziców NMP.
*w piątek – św. Szarbela
*w sobotę – św. Marię, Martę i Łazarza

3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Daniela Kułakowskiego z Ukrainy, który przez cały dzień będzie głosił homilie i przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na utrzymanie swojej parafii na Ukrainie.

4. Również w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste poświęcenia figury Matki Bożej przywiezionej przez pielgrzymów z Madjugorje. Całość rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową na wzór nabożeństw w Medjugorje. Po mszy św. wszystkich pielgrzymów zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym. Figura Matki Bożej pozostanie na stałe w naszym kościele. Każdego 25 dnia miesiąca o godz. 17.00 będzie specjalne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta oraz uczestników pielgrzymki do Medjugorje na uroczystości w przyszłą niedzielę i na comiesięczne nabożeństwa.

5. W dniach 16 – 24 września jest kolejna pielgrzymka do Medjugorje z tym samym biurem. Koszt 1920 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.

6. W najbliższy piątek 28 lipca o godz. 19.00, w salce parafialnej, odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników XX Rowerowej Pielgrzymki z Krasnegostawu na Jasną Górę. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.

7. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego pielgrzymowania możemy znaleźć na stronie internetowej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki.

8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 23 lipca 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie