ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28. 05. 2023

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Od jutra rozpocznie się w kalendarzu liturgicznym tzw. okres zwykły.

2. W dniu wczorajszym w Krakowie, nasz rodak diakon Radosław Korkosz przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Abp. Marka Jędraszewskiego. Mszę św. prymicyjną w naszej parafii ks. Radek odprawi w niedzielę, 11 czerwca o godz. 12.00.

3. Jutro obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie msza św. o godz. 16.00 połączona będzie z poświęceniem pól, które rozpoczniemy przy krzyżu przed kaplicą. Odpust w Orchowu. Suma o godz. 12.00.

4. Oprócz Jaślikowa jutro poświęcenia pól będą: wspólne dla Kol. Krakowskie Przedmieście i Kol. Niemienice (przy krzyżu na posesji P. Kulczyńskich) i na Zakręciu Zagóra (przy krzyżu na posesji P. Żebrowskich). Początek o godz. 16.00. Prosimy o przysłanie pojazdów na godz. 15.50. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie pól odbędzie się na ul. Kościuszki (przy krzyżu koło dawnej bazy PKS) i przy krzyżu na posesji P. Laskowskich przy drodze nr 17. Na to poświęcenie zapraszamy całe Zakręcie.

5. W najbliższą środę, 31 maja o godz. 19.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki do Medjugorie. Tego dnia wypada święto Nawiedzenia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.

6. W najbliższy czwartek wypada liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw w intencji wszystkich kapłanów. W tym dniu modlić się będziemy, także w intencji wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka.

7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Taca na nasze Seminarium Duchowne w Lublinie. Odpust u naszych sąsiadów w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.

9. Za tydzień o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

10. Od 1 czerwca zapraszamy wszystkich na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą codziennie o godz. 17.30.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 27 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21. 05. 2023

1. W miniony czwartek minęła 103 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Z tej okazji nasza młodzież rozprowadza przed kościołem kremówki papieskie przywiezione prosto z Wadowic. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży, po odliczeniu kosztów, zostaną przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży i zakup sprzętów liturgicznych dla naszego kościoła. Uczcijmy pamięć naszego Ojca Świętego modlitwą i zakupem kremówek.

2. Dziś taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

3. Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszym kościele tzw. mały odpust. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo do naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, z czytaniem kartek z intencjami wypisanymi przez wiernych. Następnie będzie uroczysta msza św., której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor wydziału duszpasterskiego naszej archidiecezji. Przed nabożeństwem w przedsionku kościoła będzie można nabyć róże, a także wypisać intencje do modlitwy.

4. W środę wypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Do końca maja zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

6. W najbliższą sobotę, 27 maja, w katedrze wawelskiej, nasz rodak ks. diakon Radosław Korkosz otrzyma z rąk ks. Abp. Marka Jędraszewskiego święcenia kapłańskie. Msze św. prymicyjną ks. Radek odprawi w naszym kościele w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ks. Radka i jego kolegów, którzy razem z nim przyjmą święcenia.

7. W sobotę wypada, także Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się mszą św. o godz. 21.00.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

9. Zbliża się czas poświęcenia pól. W tym roku planujemy nieco zmodyfikować dotychczasową tradycję tych poświęceń. Otóż, ze względu na stosunkowo niewielką liczbę osób biorącą udział w tych uroczystościach i ze względu na bezpieczeństwo uczestników, nie będzie procesji od krzyża do krzyża. Będziemy się gromadzić w jednym miejscu, w poszczególnych częściach parafii, i tam będzie msza św. i poświęcenie pól. Poświęcenia planowane są na poniedziałek 29 maja i niedzielę 4 czerwca. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

10. Jeszcze tydzień pozostał do zakończenia Okresu Wielkanocnego. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do mszy św. o godz. 18.00.

11. Informacja dla uczestników pielgrzymki do Medjugorie: pozostałą kwotę (1850 zł.) wpłacamy na konto podane na ulotce, wpisując oprócz nazwiska datę wyjazdu na pielgrzymkę czyli 23 czerwca 2023. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się w środę 31 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

12. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 21 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocy – 14. 05. 2023

1. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii.

2. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

3. We wtorek wypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W najbliższy czwartek wypada 103 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar życia Ojca Świętego Jana Pawła II i wzywać jego wstawiennictwa w potrzebach Kościoła i Ojczyzny. W związku z tym, w najbliższą niedzielę, po wszystkich mszach świętych, nasza młodzież, będzie rozprowadzała przed kościołem, kremówki papieskie przywiezione prosto z Wadowic. Uzyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży i zakup naczyń liturgicznych dla naszej parafii. Wszystkich zachęcamy do uczczenia pamięci św. Jana Pawła II modlitwą i zakupem kremówek.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na budownictwo sakralne.

6. W poniedziałek 22 maja wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszym kościele tzw. mały odpust. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo do naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych, z czytaniem kartek wypisanych przez wiernych oraz z błogosławieństwem róż. Następnie będzie msza św. w intencjach zbiorowych i błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Przed nabożeństwem w przedsionku kościoła będzie można nabyć róże, a także wypisać intencje do modlitwy.

7. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

8. Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu spowiedzi. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.

9. Informacja dla pielgrzymów udających się do Medjugorie; pozostałą kwotę czyli 1850 zł. wpłacamy na numer konta podany na ulotce dopisując swoje imię i nazwisko oraz datę wyjazdu czyli 23 czerwca 2023. Termin spotkanie przed wyjazdem zostanie podany w najbliższym czasie.
10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 13 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCY – 7. 05. 2023

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zamiana tajemnic. Natomiast na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci klas czwartych.

2. Jutro wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze św. jak w dzień powszedni. Dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Odpusty w Borowicy i Gorzkowie.

3. W najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją. Tego dnia wypada 42 rocznica zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II.

4. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź dzieci i rodziców oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni na tę piękną uroczystość.

5. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

6. Trwa Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby skorzystali z sakramentu spowiedzi i przyjęli Komunię Świętą. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 6 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 30. 04. 2023

1. Od dzisiejszej niedzieli do 6 maja włącznie obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą od jutra, codziennie o godz. 17.30.

3. Jutro w liturgii wypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W środę 3 maja wypada uroczystość NMP Królowej Polski i 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Główna msza św. dla całego miasta będzie w naszym kościele o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Mariusz Maluszczak z KUL. Wezmą w niej udział przedstawiciele parlamentu, władze naszego miasta i powiatu oraz Grupa Rekonstrukcyjna Regiment Mikołaja Nieczaja. Po mszy św. będzie koncert zespołu Trio Beethovenowskie. W repertuarze: Moniuszko, Chopin, polska muzyka filmowa. Po koncercie nastąpi odsłonięcie, przed kościołem, reprodukcji Lithuania – cyklu czarno-białych rysunków autorstwa Artura Grottgera, przedstawiających sceny z powstania styczniowego.

5. W czwartek w liturgii wspominać będziemy św. Floriana, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

7. W sobotę wypada, także liturgiczne święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 17.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00. Bardzo prosimy, by wszyscy rodzice włączyli się w przygotowanie kościoła na tę piękną uroczystość.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

10. Dziś upływa termin przyjmowania zgłoszeń na pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby, które pragną w niej uczestniczyć prosimy o niezwłoczny kontakt z ks. proboszczem.

11. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 29 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCY – 23. 04. 2023

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XV Tydzień Biblijny i 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego celem jest pogłębienie znajomości Biblii i zachęta do stałego i systematycznego sięgania po Słowo Boże.

2. Jutro wypada liturgiczne święto św. Wojciecha, głównego patrona Polski. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Marka, Ewangelisty. Natomiast w sobotę czcić będziemy św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. Przypominamy, że od dwóch tygodni trwa w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

4. Informujemy, że jeszcze do końca kwietnia przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę do Medjugorje. Wszystkich chętnych prosimy o niezwłoczne podjęcie decyzji wyjazdu i zgłoszenie się do ks. proboszcza.

5. Wszystkim wiernym, którzy nie przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej podczas Świąt Wielkanocnych, przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentów w okresie wielkanocnym, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja na mszy św. o godz. 12.00. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 7 maja na mszy św. o godz. 12.00.

7. 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski, na mszy św. o godz. 12.00 odbędą się w naszym kościele miejskie obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 22 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego 16. 04. 2023

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z aktem oddania Jezusowi Miłosiernemu naszych rodzin.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej; przyjmą Komunię Świętą i odmówią Koronkę mogą otrzymać odpust zupełny, czyli darowanie grzechów i kar za popełnione grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w kościele 79 Tydzień Miłosierdzia. W czasie trwania tego tygodnia, wszyscy wezwani jesteśmy do pełnienia uczynków miłosierdzia i do modlitwy za tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

3. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za posługę na rzecz najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty parafialnej. Podziękowania składamy na ręce Pani Krystyny Chwil i Pani Krystyny Kobylańskiej, które koordynują pracę naszej parafialnej Caritas.

4. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas.

5. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

6. W najbliższą sobotę – 22 kwietnia – kolejne nabożeństwo i msza święta do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego tzw. Niedziela Biblijna. W naszym kościele – 15 minut przed każdą mszą świętą – wyznaczone osoby będą czytały fragmenty Ewangelii, do wysłuchania których gorąco zapraszamy.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 15 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Poniedziałek Wielkanocny – 10. 04. 2023

1. Dziś porządek mszy św. niedzielny.

2. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie, przez cały tydzień, na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz zachęcamy do odmawiania tej Koronki indywidualnie i w rodzinach.

3. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy świąt wielkanocnych.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Każda msza św. rozpoczynać się będzie wniesieniem obrazu Jezusa Miłosiernego a na zakończenia mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowo o godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia z aktem zawierzenia rodzin Jezusowi Miłosiernemu. Przypominamy, że w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny po spełnieniu wymaganych warunków; spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego i odmówienie Koronki.

5. W najbliższą niedzielę wypada, także patronalne święto Caritas. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas.

6. Od najbliższego czwartku rozpoczyna się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w czwartki o godz. 19.00. Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i przyjaźń z Jezusem oraz tych, którzy potrzebują duchowej odnowy, zarówno dorosłych jak i młodzież, gorąco zachęcamy do udziału w tym seminarium.

7. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w obchodach Triduum Paschalnego i pomagali w przygotowaniu i przebiegu liturgii oraz pełnili inne posługi. Bóg zapłać wszystkim !

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się w dn. 23. 06. – 2. 07. 2023.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
10. Komunikat Caritas.

Dodano: 10 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa – 2. 04. 2023

1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm. O godz. 17.30 Gorzkie Żale. Po mszy św. o godz. 9.00 indywidualna zmiana tajemnic różańcowych.

2. W dniu dzisiejszym mija 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Jest to dzień modlitwy i manifestowania naszej miłości do naszego wielkiego rodaka. Modlimy się o wierność naszej Ojczyzny nauczaniu św. Jana Pawła II oraz o nawrócenie wszystkich, którzy godzą w jego dobre imię.

3. Od czwartku do soboty czyli w Święte Triduum Paschalne o godz. 7.00 zapraszamy na poranną modlitwę kościoła tzw. Jutrznię.

4. Liturgie Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – godz.18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00 . Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00

Wielki Piątek – O godz. 15.00, I dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich, o godz. 17.00. Wszystkich (z wyjątkiem dzieci) obowiązuje post ścisły.
Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Następnie od godz. 20.00 do 23.00.
Godz.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja. Czuwanie indywidualne przy Grobie Pańskim od godz. 20.00, przez całą noc i całą Wielką Sobotę, do godz. 19.00. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – od godz. 8.00 do 13.00 (co pół godziny) poświęcenie pokarmów. Spowiedź od godz. 8.00 do 13.00. W Jaślikowie poświęcenie pokarmów o godz. 10.00.
Godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
Godz. 20.00 – Wigilia Paschalna (główna liturgia wielkanocna).
Prosimy o przyniesienie świec.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona procesją ul. Sobieskiego, Bojarczuka, Okrzei i św. Jana Pawła II. Msze św. będą o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W Jaślikowie o g. 10.30
O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. jak w niedzielę wielkanocną.
O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Taca na KUL.

Do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego, Procesji Rezurekcyjnej i Mszach Św. Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego gorąco zachęcamy wszystkich parafian, grupy i ruchy parafialne, szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej, ministrantów, lektorów oraz Straż Pożarną z Jaślikowa.

5. Do puszek stojących na stolikach z prasą możemy złożyć ofiarę dla ubogich i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Dodano: 2 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu 26 marzec 2023

1. W dniu dzisiejszym, przed naszym kościołem, pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej dla Ociemniałych w Żułowie wraz z Siostrami Franciszkankami i pracownikami, rozprowadzają różnego rodzaju dekoracje i wyroby na stół wielkanocny. Kupując ich wyroby wspomagamy mieszkańców tego ośrodka.

2. Dziś o godz. 17. 30 Gorzkie Żale.

3. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 19.00, ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicami: Sobieskiego, Tokarzewskiego, Graniczną, Bojarczuka i ponownie Sobieskiego (pod kościół). W razie złej pogody Droga Krzyżowa będzie w kościele, także o godz. 19.00.

4. W piątek od godz. 9. 30, pragniemy odwiedzić, z posługą sakramentalną chorych naszych parafian. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

5. W najbliższą sobotę wypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

6. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową. Na każdej mszy św. błogosławieństwo palm. Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 rozpoczynać się będą przed kościołem. Po poświęceniu palm w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła na dalszą część liturgii.

7. Niedziela Palmowa będzie I niedzielą miesiąca; o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i indywidualna zmiana tajemnic.

8. Przy wyjściu z kościoła umieszczone są puszki, do których możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jałmużnę wielkopostną dla ubogich.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką, Są jeszcze do nabycia czekoladowe baranki paschalne na stół wielkanocny, rozprowadzane przez Caritas.

Dodano: 26 marca 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie