XI Niedziela Zwykła – 16. 06. 2024

1. Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2. W najbliższy piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Msze św. z tej okazji będą o godz. 8.00, zarówno w kościele jak i w kaplicy w Jaślikowie. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wyrażenia Bogu wdzięczności za wszelkie łaski otrzymane w mijającym roku szkolnym.

3. W sobotę, 22 czerwca o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

4. Trwa przyjmowanie zapisów na rowerową pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11 – 15 sierpnia. Zapisy w godzinach otwarcia kancelarii, telefonicznie lub przez Internet. Spotkanie organizacyjne wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę rowerową będzie w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

5. Pragniemy ponownie przypomnieć wszystkim, że w dniach 8 – 15 września odbędą się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą O. Michaelici z Miejsca Piastowego. Już dziś serdecznie zapraszamy całą parafię; dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tych misjach i prosimy o przekazywanie tej informacji i zaproszenia wszystkim naszym bliskim i znajomym. Zaproszenia ze szczegółowym programem misji będą dostarczone do wszystkich rodzin naszej parafii na kilka tygodni przed misjami.

6. Polecamy najnowszą prasę katolicką; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

Dodano: 15 czerwca 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

1. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

2. W czwartek – 13 czerwca – wypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Tego dnia po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Emila Mazura wraz z młodzieżą ze SMALU – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, który odbędzie się w tym roku w dn. 21 – 25 sierpnia w Garbowie. Nasi goście pragną przybliżyć nam ideę SMALU a po mszach świętych będą zbierać, przed kościołem, ofiary do puszek na organizację tego wydarzenia. Z kolei nasza młodzież będzie miała okazję zasięgnąć bliższych informacji od swoich smalowych rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.

4. Podczas ostatniej zbiórki na cele inwestycyjne zebraliśmy 8232 zł + 300 zł ofiara indywidualna. Od lutego zebraliśmy na tacę – rownież na cele inwestycyjne – 41 972 zł. W sumie w zaokragleniu mamy już 295 000 zł.

5. Przyjmujemy zapisy na XXI Rowerową Pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 11 – 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii, telefonicznie lub przez internet.

6. Kolejny raz pragniemy przypomnieć, że w dniach 8 – 15 września odbędą się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą O. Michalici z Miejsca Piastowego. Już dziś zapraszamy całą parafię do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Zaproszenia ze szczegółowym programem misji zostaną dostarczone w stosownym czasie do wszystkich rodzin naszej parafii.

7. Polecamy najnowszą prasę katolicką; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

 

 

Dodano: 8 czerwca 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

2. We wtorek o godz. 18.00 msza św. oraz ostatnie – przed wakacyjną przerwą – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

3. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. procesja do czterech ołtarzy na naszym parafialnym parkingu. Całość będzie miała podobny przebieg jak uroczystość Bożego Ciała. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dodatkowo zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i wszystkie inne dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia różańca. Na zakończenie uroczystości będzie błogosławieństwo dzieci i wianuszków. Dla dzieci będą także słodycze.

4. Do przygotowania ołtarzy zapraszamy w czwartek na godz. 16.00:

Ołtarz I – Kółka Różańcowe i Legion Maryi;

Ołtarz II – Rada Duszpasterska;

Ołtarz III – Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca i Domowy Kościół;

Ołtarz IV – młodzież, ministranci i lektorzy.

5. W najbliższy piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W uroczystość Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia wypada I piątek miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku.

6. W sobotę w liturgii wypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Mediugorje, które będzie w dniach 20 – 28 lipca.

Trwają, również zapisy na samolotową pielgrzymkę do Guadelupe (Meksyk), która odbędzie się w dniach 14 – 28 lutego 2025 roku.

9. Przypominamy także o naszej pielgrzymce rowerowej, która co roku odbywa się w dniach 11 – 15 sierpnia.

10. W dalszym ciągu poszukujemy kandydata do posługi kościelnego w naszym kościele. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

 

 

Dodano: 1 czerwca 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Najświętszej – 26. 05. 2024

1. W dzisiejszą niedzielę wypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Lublinie. Odpust u naszych sąsiadów. Suma o godz. 12.00.

2. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny polecamy w modlitwie Bogu nasze mamy z okazji ich święta.

3. Stowarzyszenie Gloria Vitae i Parafia św. Franciszka Ksawerego zapraszają dziś na godz. 19.30 na kolejny koncert Gloria Vitae. Wstęp wolny. Wystąpią: Alicja Węgorzewska, zespół Vox i inni.

4. Dziś kolejne poświęcenia pól; o godz. 16.00 przy krzyżu na posesji P. Laskowskich, na które zapraszamy całe Zakręcie. Także o godz. 16.00 poświęcenie pól na ul. Kościuszki (przy krzyżu k/ P. Garmolowej).

5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

Główna msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 10.30. W tym roku nasza procesja przejdzie ul. Sienkiewicza, Szymonowicza, Bojarczuka i Sobieskiego.

Zapraszamy całą parafię do udziału w tej uroczystości i prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy:

  • ołtarz I (przy ul. Sienkiewicza) – przygotowują mieszkańcy ul. Sienkiewicza i Odrodzenia
  • ołtarz II (przy ul. Szymonowicza) – przygotowują mieszkańcy ul. Szymonowicza
  • ołtarz III (przy ul. Bojarczuka) – przygotowują mieszkańcy ul. Bojarczuka
  • ołtarz IV (przy ul. Sobieskiego) – przygotowują mieszkańcy ul. Sobieskiego.

Bardzo prosimy, by delegacje poszczególnych ulic odebrały z kościoła gotowe konstrukcje ołtarzy i postawiły je w środę o godz. 19.00. Ołtarze stroimy w czwartek rano. Brzózki do wszystkich ołtarzy będą przywiezione w środę wieczorem. Natomiast przystrojenie ołtarzy kwiatami, dywanami itp. pozostawiamy mieszkańcom poszczególnych ulic.

Bardzo prosimy o poważne potraktowanie całej uroczystości i piękne przygotowanie ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i wszystkie chętne dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia różańca, służbę liturgiczną, szafarzy nadzw. Komunii Świętej, grupy parafialne, Straż Pożarną z Jaślikowa a także orkiestrę ze Szkoły Muzycznej.

6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17,00,

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic. Taca na cele inwestycyjne naszej parafii.

8. Przez cały czerwiec zapraszamy wszystkich na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą codziennie o godz. 17.30.

9. Już wkrótce rozpoczną się zapisy na XXI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się tradycyjnie w dniach 11 – 15 sierpnia. Wszystkich chętnych, zwłaszcza młodych, serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak.

10. W związku z tym, że nasz dotychczasowy kościelny p. Tadeusz Pizoń kończy powoli swoją posługę kościelnego, poszukujemy nowej osoby, która chciałaby podjąć się tego zadania. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

 

 

Dodano: 25 maja 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19. 05. 2024

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Od jutra rozpocznie się w kalendarzu liturgicznym tzw. okres zwykły.

2. W dniu wczorajszym minęła 104 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Pragniemy ten dzień uczcić modlitwą i kremówkami papieskimi, które rozprowadzają, przed kościołem, członkowie wspólnot działających przy naszej parafii.

3. Jutro obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie msza św. o godz. 16.00 połączona będzie z poświęceniem pól, które rozpoczniemy przy krzyżu przed kaplicą. Odpust w Orchowu. Suma o godz. 11.00.

4. Oprócz Jaślikowa jutro poświęcenia pól będą: wspólne dla Kol. Krakowskie Przedmieście i Kol. Niemienice (przy krzyżu na posesji P. Kulczyńskich) i na Zakręciu Zagórze (przy krzyżu k/ P. Miszczaków). Początek o godz. 16.00. Prosimy o przysłanie pojazdów na godz. 15.50. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie pól odbędzie się na ul. Kościuszki (przy krzyżu k/ P. Garmolowej) i na Zakręciu (przy krzyżu na posesji P. Laskowskich) przy drodze nr 17. Na to poświęcenie zapraszamy całe Zakręcie.

5. W najbliższą środę wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszej parafii tzw. mały odpust. O godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo do św. Rity z czytaniem intencji zapisanych przez wiernych w sprawach trudnych i beznadziejnych. Następnie będzie msza św. zbiorowa w tych intencjach, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Eugeniusz Derdziuk, kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie i egzorcysta diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

6. W najbliższy czwartek wypada liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw w intencji wszystkich kapłanów. Natomiast w piątek wypada wspomnienie NMP. Wspomożycielki Wiernych.

7. W sobotę 25 maja zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Rozpoczniemy o godz. 17.00 odmówieniem trzech części różańca św. (litania do Matki Bożej będzie po ostatniej części), następnie będzie msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Całość w pięknej oprawie muzycznej z pieśniami medjugorskimi przetłumaczonymi na język polski. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w sposób szczególny modlić się będziemy za nasze mamy; o wszelkie łaski dla żyjących i łaskę nieba dla tych, które już odeszły z tego świata. Taca na Seminarium Duchowne w Lublinie. Odpust u naszych sąsiadów w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.

9. Stowarzyszenie Gloria Vitae i parafia św. Franciszka zapraszają na kolejny koncert z serii Gloria Vitae dedykowany wszystkim mamom z okazji ich święta: Dziękuję Ci Mamo. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 19.30. Wystąpią : Alicja Węgorzewska, zespół Vox, Robert Grudzień i inni. Wstęp wolny.

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

 

Dodano: 18 maja 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie – 12. 05. 2024

1. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Natomiast po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

2. Jutro w liturgii wypada wspomnienie NMP Fatimskiej. O godz. 18.00 msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. We wtorek wypada święto św. Macieja, Apostoła, natomiast w czwartek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W najbliższą sobotę wypada 104 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar życia Ojca Świętego Jana Pawła II i wzywać jego wstawiennictwa w potrzebach Kościoła i Ojczyzny. W związku z tym, w najbliższą niedzielę, jak co roku, nasza młodzież, będzie rozprowadzała przed kościołem, kremówki papieskie przywiezione prosto z Wadowic. Uzyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży. Wszystkich zachęcamy do uczczenia pamięci św. Jana Pawła II modlitwą i zakupem kremówek.

5. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, w wigilię tej uroczystości o godz. 18.00 będzie uroczysta msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego a następnie od godz. 19.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne do godz. 21.00. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne, wspólnoty, dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

6. W środę 22 maja wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszym kościele tzw. mały odpust. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo do naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych, z czytaniem kartek wypisanych przez wiernych oraz z błogosławieństwem róż. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Eugeniusz Derdziuk, kustosz sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie i egzorcysta diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

7. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

8. Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu spowiedzi. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

 

 

Dodano: 12 maja 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5. 05. 2024

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i indywidualna zamiana tajemnic. Natomiast na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci klas czwartych.

2. Jutro w liturgii kościoła wypada święto św. App. Filipa i Jakuba.

3. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.

4. W środę wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze św. jak w dzień powszedni. Dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Odpusty w Borowicy i Gorzkowie.

5. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na budownictwo sakralne.

Na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź dzieci i rodziców oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia się w przygotowanie naszej świątyni na tę piękną uroczystość.

6. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

7. Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby skorzystali z sakramentu spowiedzi i przyjęli Komunię Świętą. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 4 maja 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCY – 28. 04. 2024

1. Jutro w liturgii wypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

2. W środę, 1 maja obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

4. W piątek, 3 maja wypada uroczystość NMP Królowej Polski i 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Główna msza św., dla całego miasta, będzie w naszym kościele o godz. 12.00. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe naszych szkół oraz Grupa Rekonstrukcyjna Regiment Mikołaja Nieczaja. Przed mszą św. młodzież z Krasnostawskiego MDK zaprezentuje program artystyczny o tematyce patriotyczno-religijnej.

5. W sobotę w liturgii wspominać będziemy św. Floriana, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek, z racji uroczystości Matki Bożej, msze św. i spowiedź według porządku świątecznego. Nie będzie odwiedzin chorych. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

7. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 17.00.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i indywidualna zmiana tajemnic różańcowych.

9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

10. Wszystkich mieszkańców Krasnegostawu zapraszamy do udziału w spotkaniach ewangelizacyjnych, które będą w dzisiejszą i następną niedzielę na rynku naszego miasta o godz. 16.00.

11. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 27 kwietnia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 21. 04. 2024

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza; rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Dziś i w dwie kolejne niedziele o godz. 16.00, na rynku naszego miasta, bracia i siostry ze wspólnot neokatechumenalnych organizują spotkania ewangelizacyjne, w czasie których pragną dzielić się z innymi doświadczeniem Boga w historii swojego życia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta: dzieci, młodzież, małżeństwa i całe rodziny do wspólnego przeżywania radości z faktu, że Chrystus zwyciężył śmierć i daje nam w darze życie wieczne. 

3. Jutro o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

4. We wtorek wypada liturgiczne święto św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Natomiast w czwartek  obchodzić będziemy święto św. Marka, Ewangelisty. Msze św. jak w dzień powszedni.

5. W najbliższy czwartek – 25 kwietnia – zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Rozpoczniemy, jak zwykle o godz. 17.00 trzema częściami różańca świętego, następnie o godz. 18.00 będzie msza św. a o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Całość w pięknej oprawie muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Informujemy, że w najbliższą sobotę wyruszamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Zbiórka przed kościołem o godz. 8.30. Pragniemy, także poinformować, że następne pielgrzymki do Madjugorie będą w dn. 22 – 30 czerwca i 20 – 28 lipca tego roku. Zapisy przez stronę internetową www.dobrapielgrzymka.pl     

7. Wszystkim którzy nie przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej podczas Świąt Wielkanocnych, przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentów św. w okresie wielkanocnym, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja na mszy św. o godz. 12.00. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 5 maja na mszy św. o godz. 12.00.

9. 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski, na mszy św. o godz. 12.00 odbędą się w naszym kościele miejskie obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

10. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.  

Dodano: 21 kwietnia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCY – 14. 04. 2024

1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z decyzją przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jest dniem modlitwy w obronie życia poczętego. W Warszawie odbędzie się kolejny Narodowy Marsz Życia. W naszej parafii na zakończenie każdej mszy św. odmawiamy dziś, w tej intencji, dziesiątek różańca i modlitwę Pod Twoją Obronę, a po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór modlitwy i uwielbienia w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

2.Dziś rozpoczyna się XVI Tydzień Biblijny i 8 Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego celem jest pogłębienie znajomości Biblii i zachęta do stałego i systematycznego sięgania po Słowo Boże.

3. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje, która będzie w dn. 27. 04. – 5. 05. 2024 r.

4. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców i dzieci klas czwartych w sprawie rocznicy I Komunii Świętej.

5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Dobrego Pasterza; rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

6. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja na mszy św. o godz. 12.00. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 5 maja na mszy św. o godz. 12.00.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne 8650 zł. Oprócz tego wpłynęły 2 ofiary indywidualne; 1000 i 500 zł., co daje razem 10 150 zł. W sumie mamy już 272 150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W najbliższy wtorek o godz. 16.30. w naszym krasnostawskim kinie zostaną wyświetlone dwa piękne filmy o tematyce religijnej; Oblicze Jezusa i Powołany. Zbiórka wszystkich chętnych o godz. 16.15 w holu  kina. Cena biletów promocyjna dla grup parafialnych, po 15 zł. za każdy film.  Sprawami organizacyjnymi w kinie zajmie się p. Jacek Dzik.

9. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.  

Dodano: 14 kwietnia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie