Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 18 sierpnia
 1. W najbliższy czwartek wypada wspomnienie NMP Królowej. Tego dnia o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 2. W piątek 23 sierpnia zapraszamy wszystkich do naszej świątyni na IV Chmielakowy Recital Organowy. Gwiazdą wieczoru będzie międzynarodowej sławy organista Robert Brodacki mieszkający aktualnie w Norwegii. Początek koncertu godz. 19.00. Wstęp wolny.
 3. W sobotę 24 sierpnia wypada święto św. Bartłomieja Ap., msze św. jak w dzień powszedni.
 4. W najbliższą niedzielę wypadają odpusty w Łopienniku ku czci św. Bartłomieja i w Krupem ku czci MB Częstochowskiej. Sumy w obu parafiach o godz. 12.00.
 5. Również w najbliższą niedzielę odbędą się w naszym mieście Dożynki Powiatowe 2019. Rozpoczną się mszą św. o godz. 10.30 w kościele św. Franciszka. Następnie ulicami miast przejdzie korowód dożynkowy na teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Szkoła Rolnicza) gdzie będzie miała miejsce dalsza część dożynkowego święta. Wśród wielu atrakcji na uwagę zasługuje koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który będzie o godz. 14.15. Wszystkich mieszkańców Krasnegostawu i okolic w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 1 września wypada w naszej parafii odpust ku czci MB Pocieszenia. Tradycyjnie w wigilię odpustu o godz. 18.00 na cmentarzu będzie msza św. w intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Imiona zmarłych będzie można zgłaszać od jutra w zakrystii lub w kancelarii.
 7. Wszystkie rodziny potrzebujące wsparcia przy zakupie wyprawek szkolnych dla dzieci prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza. Także inne osoby mające trudną sytuację materialną i potrzebują pieniędzy na zakup np. leków, żywności czy też na zapłacenie jakichś rachunków mogą, również zgłaszać się po pomoc. W miarę naszych możliwości postaramy się wszystkim pomóc.
 8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

 

 

 

 

 

Dodano: 17 sierpnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 11 sierpnia
 1. Dziś po mszy św. o godz. 7.00 wyrusza XVI Pielgrzymka Rowerowa z Krasnegostawu na Jasną Górę.
 2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Centrum Charytatywne w Krasnymstawie.
 3. W najbliższy wtorek po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją z figurką MB Fatimskiej.
 4. W czwartek wypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień modlitw w intencji pomordowanych w obozach, łagrach i więzieniach.
 5. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe.
 6. Również w czwartek mszą św. o godz. 12.00 w kościele św. Franciszka rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych pod hasłem Z myślą o Niepodległej. Organizatorami uroczystości są: Pani Poseł Teresa Hałas, władze miasta i powiatu oraz służby mundurowe. Po mszy św. całość imprezy odbędzie się przy Dworku Starościńskim.
 7. W piątek 23 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele IV Chmielakowy Recital Organowy. Usłyszymy arcydzieła światowej i polskiej muzyki organowej w wykonaniu solisty dr Roberta Brodackiego z Norwegii. Słowo o muzyce wygłosi Prof. dr hab. Mariusz Dubaj z UMCS. Wstęp wolny.
 8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.
Dodano: 11 sierpnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 4 sierpnia
 1. Dziś o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Lesie Baraniec w Żułowie odbędą się uroczystości pod hasłem Patriotyczny Sierpień 2019 – Spotkanie z Historią. W programie Msza św. z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego, ognisko, wspólne śpiewanie i inne atrakcje. Całości patronują Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Nadleśnictwo Krasnystaw i Związek Strzelecki „Strzelec”.
 3. We wtorek wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 8.00. Odpust w Borowicy. Suma o godz. 12.00.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

*czwartek – św. Dominika

*piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża

*sobota – św. Wawrzyńca

 1. W najbliższą niedzielę mszą św. o godz. 7.00 rozpoczniemy XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę.
 2. W przyszłą niedzielę taca na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.
 3. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.
Dodano: 3 sierpnia 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą – 28 lipca
 1. Dziś o godz. 17.30 w parafii św. Franciszka spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę.
 2. W czwartek 1 sierpnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W mszy św. wezmą udział przedstawiciele władz, grupy rekonstrukcyjne, organizacje narodowo-patriotyczne. Po mszy św. nastąpi przemarsz na Rynek naszego miasta i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uczestników Powstania Warszawskiego z Krasnegostawu i okolic. Następnie o godz. 17.00 będzie godzina W, a o godz. 18.00 Koncert Zespołu Forteca. Wszystkich mieszkańców naszego miasta serdecznie zapraszamy.
 3. Najbliższy czwartek będzie I czwartkiem miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
 4. W tym tygodniu wypada, także I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Spowiedź pół godz. przed mszą św. Odwiedziny chorych tylko w nagłych wypadkach. W I sobotę o godz. 18.00 nowenna do MB Pocieszenia, msza św. i nabożeństwo różańcowe.
 5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

*środa – św. Ignacego z Loyoli

*czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.
 2. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Lesie Baraniec w Żułowie odbędą się uroczystości pod hasłem Patriotyczny Sierpień 2019 – Spotkanie z Historią. W programie Msza św. z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego, ognisko, wspólne śpiewanie i inne atrakcje. Całości patronują Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Nadleśnictwo Krasnystaw i Związek Strzelecki „Strzelec”.
 3. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 27 lipca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 21 lipca
 1. W dzisiejszą niedzielę na zakończenie wszystkich mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Miva Polska, na środki transportu dla misjonarzy.
 2. Jutro o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

*poniedziałek – św. Marię Magdalenę

*wtorek – św. Brigidę, patronkę Europy

*środę – św. Kingę

*czwartek – św. Jakuba Ap.

*piątek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP

 1. W okresie wakacji szczególnie, ale również w ciągu całego roku bardzo prosimy, by w dni powszednie korzystać ze spowiedzi przed mszą św. Dyżur w konfesjonale jest codziennie rano w godz. 6.45 – 7.00, natomiast wieczorem w godz. 17.30 – 18.00.
 2. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która tradycyjne wyruszy z naszego miasta 2 sierpnia.
 3. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.
Dodano: 20 lipca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 7 lipca
 1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.
 2. Na mszy św. o godz. 10.30 powitamy oficjalnie w naszej parafii nowego wikariusza, którym jest Ks. Paweł Ciosmak pochodzący z Janowa Lubelskiego.
 3. W najbliższy czwartek wypada liturgiczne święto św. Benedykta, patrona Europy. Msze św. jak w dzień powszedni.
 4. W sobotę 13 lipca zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 5. Przypominamy, że w okresie wakacji niedzielna msza św. w Jaślikowie jest o godz. 8.00.
 6. Trwają zapisy na XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu do Częstochowy. Zapisy przyjmowane są codziennie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 7. Przyjmujemy także zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która będzie w dn. 2 – 14 sierpnia.
 8. Informujemy wszystkich mieszkańców naszej parafii, że we wtorek 16 lipca będzie można przynieść pod kościół różnego rodzaju elektrośmieci, które będą odebrane i wywiezione następnego dnia.
 9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 6 lipca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę zwykłą – 30 czerwca
 1. W dniu dzisiejszym kończy swoją posługę w naszej parafii ks. Andrzej Jachimek i przechodzi do parafii MB Królowej Polski w Żukowie gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza. Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za dwuletnią pracę w naszej parafii. Wdzięczni jesteśmy za formowanie szczególnie młodzieży, ale także za wszystkie posługi spełniane podczas pobytu wśród nas. Życzymy, by w nowej parafii Bóg błogosławił księdzu, a Matka Najświętsza wypraszała wszelkie potrzebne łaski do owocnej pracy duszpasterskiej wśród parafian w Żukowie. Niech ksiądz znajdzie jak najwięcej życzliwych i dobrych ludzi. Szczęść Boże na dalsze lata kapłańskiego trudu. Oficjalne pożegnanie ks. Andrzeja będzie na mszy św. o godz. 10.30.
 2. 3 lipca w archikatedrze lubelskiej uroczystości odpustowe ku czci MB Płaczącej.
 3. W środę wypada liturgiczne święto św. Tomasza Apostoła.
 4. W najbliższy czwartek modlić się będziemy w intencji kapłanów i nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
 5. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź i msze św. według stałego porządku. W Jaślikowie msza św. o godz. 16.00. W miesiące wakacyjne nie będzie odwiedzin chorych, z wyjątkiem nagłych wypadków.
 6. W I sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na nowennę i mszę św. do MB Pocieszenia. Po mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.
 8. Od przyszłej niedzieli msza św. niedzielna w Jaślikowie będzie o godz. 8.00.
 9. Trwają zapisy na XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu do Częstochowy. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze w sobotę 07. w godz. 9.00 – 12.00 w kancelarii naszej parafii. Zapisać się można, także w inne dni w godzinach urzędowania  kancelarii parafialnej.
 10. Przyjmujemy, także zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która będzie w dn. 2 – 14 sierpnia.
 11. Polecamy najnowszą prasę katolicką i kolejny (ostatni przed wakacjami) numer naszej parafialnej gazetki.
Dodano: 28 czerwca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 23 czerwca
 1. W dniu dzisiejszym na mszy św. o godz. 10.30 zostanie uroczyście wniesiony do naszego kościoła i poświęcony obraz bł. Zygmunta Pisarskiego, który urodził się i wychował w naszym mieście. Przed Mszą św. referat o życiu i śmierci bł. ks. Zygmunta wygłosi p. doktor Leszek Janeczek.
 2. Jutro wypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo dzieci i wianuszków. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy parafialne: I – Legion Maryi i Kółka Różańcowe, II – Rada Duszpasterska, III – Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca i IV – Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej. Przygotowanie rozpoczniemy o godz. 16. 30.
 4. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Z kolei w sobotę wypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii O. Alojzego ze Zgromadzenia Księży Oblatów, który od ponad 40 lat pracuje w Kamerunie. Nasz gość wygłosi homilie na wszystkich mszach świętych i będzie zbierał przed kościołem ofiary na potrzeby swojej misji.
 7. Trwają zapisy na XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu do Częstochowy. Zgłoszenia przyjmowane będą w sobotę 29.06. i 6.07. w godz. 9.00 – 12.00 w kancelarii naszej parafii. Zapisać się można, także w inne dni w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 8. Decyzją ks. Abp. Stanisława Budzika nasz dotychczasowy wikariusz ks. Andrzej Jachimek został mianowany proboszczem parafii MB Królowej Polski w Żukowie. Oficjalnie pożegnamy ks. Andrzeja w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Paweł Ciosmak, który dotychczas pełnił swoją posługę w Firleju.
 9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 23 czerwca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej – 16 czerwca
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Odpust u naszych sąsiadów w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.
 2. Dziś o godz. 12.00 swoją mszę prymicyjną odprawi O. Adam Policha. Na zakończenie uroczystości nowy kapłan udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.
 3. Jutro o godz. 18.00 msza św. i ostatnie przed wakacyjną przerwą, nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W środę wypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. z tej okazji zarówno w kościele jak i w kaplicy w Jaślikowie będą o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wyrażenia wdzięczności za łaski otrzymane w tym roku szkolnym. Spowiedź dzieci i młodzieży będzie we wtorek o godz. 30.
 5. W najbliższy czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, ok. 13.00 (na zakończenie procesji) i 18.00. Taca na Centrum św. Jana Pawła II. W tym roku główna msza św. i początek procesji w kościele św. Franciszka o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji Straż Pożarną z Jaślikowa, wszystkie grupy i ruchy działające przy naszej parafii, a także dzieci w strojach komunijnych, do sypania kwiatów i niesienia różańca.
 6. W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity.
 7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 zostanie uroczyście wniesiony do naszego kościoła i poświęcony obraz bł. Zygmunta Pisarskiego, który urodził się i wychował w naszym mieście.
 8. Przyjmujemy zapisy mężczyzn na pielgrzymkę autokarową na tzw. oblężenie Jasnej Góry, które będzie dn. 22 czerwca tego roku. Trwają, także zapisy na XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu do Częstochowy. Szczegóły w kancelarii.
 9. Polecamy najnowszą prasę katolicką i kolejny numer naszej parafialnej gazetki.
Dodano: 15 czerwca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca
 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Od jutra rozpoczyna się w liturgii tzw. Okres Zwykły.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji zmarłego w miniony czwartek Ks. Abp. Bolesława Pylaka, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 czerwca o godz. 11.00 w Katedrze lubelskiej.
 3. Dziś o godz. 18.00 w kościele Trójcy Świętej koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego z okazji 35 rocznicy erygowania parafii.
 4. Jutro wypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie Msza św. z obrzędem poświęcenia nowego tabernakulum o godz. 16.00. Odpust w Orchowcu. Suma o godz. 12.00.
 5. W czwartek wypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania. Tego dnia po Mszy św. 0 godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą MB Fatimskiej.
 6. W najbliższy piątek, 14 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00, ks. Bp. Mieczysław Cisło udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków będzie w środę o godz. 19.00.
 7.  W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 12.00 w naszym kościele, swoją mszę prymicyjną odprawi nasz rodak O. Adam Policha z zakonu Ojców Dominikanów. Na zakończenie Mszy św. nowy kapłan udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na tę doniosłą uroczystość.
 8. Za tydzień wypada także odpust u naszych sąsiadów w parafii Trójcy Świętej. Suma o godz. 12.00.
 9. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wszystkich na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
 10. Wspólnie z parafią św. Franciszka organizujemy pielgrzymkę mężczyzn na tzw. Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 22 czerwca tego roku. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 11. Dziś w 130 miastach Polski, (także w Lublinie) organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny.
 12. Rozpoczynamy przyjmowanie zapisów na XVI Pielgrzymkę Rowerową z Krasnegostawu na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 11-15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Polecamy najnowszą prasę katolicką.
Dodano: 8 czerwca 2019 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie