Wizytacja kanoniczna w 2019 r. przeprowadzona przez księdza Biskupa Mieczysława Cisło

W niedzielę, 22 września 2019 r. w naszej parafii odbywała się wizytacja kanoniczna, która przeprowadzona została przez księdza Biskupa Mieczysława Cisło. W poszczególnych mszach św. pod przewodnictwem ks. Biskupa uczestniczyły różne wspólnoty i grupy parafialne, angażujące się na co dzień w życie parafii. Przed mszą o godzinie 9.00, ks. Biskupa powitali przedstawiciele władz powiatowych, miejskich oraz parlamentu, a zaraz potem ks. Proboszcz przedstawił sprawozdanie z działalności parafii w ciągu ostatnich pięciu lat.

czytaj więcej »

Dodano: 23 września 2019 | Kategoria: Aktualności, Galeria zdjęć
Msza prymicyjna odprawiona przez O. Adama Polichę

W Niedzielę Trójcy Świętej – 16 czerwca mogliśmy uczestniczyć w niezwykłej uroczystości – mszy prymicyjnej odprawionej przez naszego rodaka O. Adama Polichę. czytaj więcej »

Dodano: 16 czerwca 2019 | Kategoria: Aktualności, Galeria zdjęć
Święta Wielkanocne 2019 w naszej Parafii.

Okres świąt Wielkiej Nocy jest dla nas bardzo ważny. Przeżywamy w tym czasie mękę i śmierć Chrystusa, ale także jego zmartwychwstanie. Dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo w uroczystościach w każdy świąteczny dzień. Daliśmy wspaniałe świadectwo wiary i żywo przyczyniliśmy się do wielbienia Pana w tych dniach.

czytaj więcej »

Dodano: 22 kwietnia 2019 | Kategoria: Aktualności, Galeria zdjęć
Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii.

W piątek 12 kwietnia, przeszliśmy ulicami naszej Parafii w uroczystej Drodze Krzyżowej. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją fotograficzną ze wspólnej modlitwy. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i świadectwo wiary oraz zapraszamy do żywego uczestnictwa w zbliżającym się Triduum Paschalnym. Jego program jest dostępny w zakładce “ogłoszenia duszpasterskie“.

czytaj więcej »

Dodano: 17 kwietnia 2019 | Kategoria: Aktualności, Galeria zdjęć
Uroczysty Orszak Trzech Króli

W niedzielę Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) nasze miasto odwiedziła Święta Rodzina, a także Trzej Królowie. W uroczystym orszaku wyruszyliśmy spod naszego Kościoła, w kierunku Parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Franciszka Ksawerego, aż do Rynku Miejskiego.

W każdej parafii do orszaku dołączał kolejny Król, a Święta Rodzina poruszała się powozem, pozdrawiając licznie zgromadzonych i towarzyszących mieszkańców Krasnegostawu.

czytaj więcej »

Dodano: 7 stycznia 2019 | Kategoria: Aktualności, Galeria zdjęć
Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie – 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada wspólnie uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieszkańców miasta odwiedził jeden z ojców naszej niepodległości, sam Józef Piłsudski. Przeszliśmy drogę od kościoła Matki Bożej Pocieszenia, do parku miejskiego, gdzie odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św, licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali występu zespołów, brali udział w zabawach i konkursach. Zwieńczeniem obchodów był pokaz sztucznych ogni. czytaj więcej »

Dodano: 12 listopada 2018 | Kategoria: Galeria zdjęć
Wieczór Uwielbienia 2017

W dniu 15 czerwca 2017r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), przed naszym kościołem po wieczornej Mszy św., odbył się Wieczór Uwielbienia z pięknymi śpiewami, pantomimą, świadectwami, katechezami oraz z adoracją Chrystusa Eucharystycznego zakończoną uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
czytaj więcej »

Dodano: 25 czerwca 2017 | Kategoria: Galeria zdjęć
Boże Ciało 2017

W dniu 15 czerwca 2017r. odprawiona została w kościele św. Franciszka Ksawerego Msza św. z racji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) dla mieszkańców wszystkich parafii krasnostawskich. Po Mszy św. wyruszyła ulicami miasta wspólna procesja do czterech ołtarzy zakończona w naszym kościele.
czytaj więcej »

Dodano: 25 czerwca 2017 | Kategoria: Galeria zdjęć
Bierzmowanie 2017

W dniu 26 maja 2017r. na mszy św. o godz 18.00 Bp Mieczysław Cisło udzieli naszej młodzieży z trzecich klas gimnazjalnych sakramentu bierzmowania.
czytaj więcej »

Dodano: 28 maja 2017 | Kategoria: Galeria zdjęć
Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Wąwolnicy 2017

W dniu 20 maja 2017r. na zakończenie Białego Tygodnia, dzieci, które w niedzielę 14 maja przystąpiły do I Komunii Św. wraz z częścią rodziców i opiekunów odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Po mszy św. udaliśmy się w podróż Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową zakończoną wspólnym ogniskiem.
czytaj więcej »

Dodano: 28 maja 2017 | Kategoria: Galeria zdjęć