I Niedziela Wielkiego Postu 18 luty 2024

1. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert ewangelizacyjny w wykonaniu młodzieży z Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji Miriam. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy czwartek w liturgii obchodzić będziemy święto Katedry Św. Piotra. Tego dnia o godz. 18.00 nabożeństwo i msza św. do św. Rity w intencji spraw trudnych i beznadziejnych.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Wyjątkowo, z racji wielkiego postu, na rozpoczęcie odmówimy tylko jedną część różańca świętego, następnie będą Gorzkie Żale, o godz. 18.00 msza św. a od godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Po adoracji czyli o godz. 20.00 będzie krótkie spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorje w dn. 27.04. – 5 .05.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej; w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00, natomiast młodzież i osoby dłużej pracujące na godz. 19.00. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 17.30.

7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku od czwartku 14 marca do niedzieli 17 marca włącznie. Poprowadzi je O. Łukasz z Torunia, z zakonu Ojców Paulinów. Już dziś wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach.

8. W nocy z 8 na 9 marca organizujemy kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy ok. 38 km. Jak co roku rozpoczniemy mszą św. o godz. 20.00. Następnie indywidualnie lub w małych grupkach ruszymy na trasę, która prowadzić będzie przez Kol. Krakowskie Przedm., Kol. Niemienie, Jaślików, Kol. Jaślików, Olszankę, Łopiennik, Stężycę, ul. Kościuszki i św. Jana Pawła II. Kończymy indywidualną modlitwą w kościele. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Zapisy od dziś w kancelarii, telefonicznie i przez internet.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 18 lutego 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie