II Niedziela Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego 16. 04. 2023

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z aktem oddania Jezusowi Miłosiernemu naszych rodzin.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej; przyjmą Komunię Świętą i odmówią Koronkę mogą otrzymać odpust zupełny, czyli darowanie grzechów i kar za popełnione grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w kościele 79 Tydzień Miłosierdzia. W czasie trwania tego tygodnia, wszyscy wezwani jesteśmy do pełnienia uczynków miłosierdzia i do modlitwy za tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

3. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za posługę na rzecz najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty parafialnej. Podziękowania składamy na ręce Pani Krystyny Chwil i Pani Krystyny Kobylańskiej, które koordynują pracę naszej parafialnej Caritas.

4. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas.

5. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

6. W najbliższą sobotę – 22 kwietnia – kolejne nabożeństwo i msza święta do św. Rity, naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego tzw. Niedziela Biblijna. W naszym kościele – 15 minut przed każdą mszą świętą – wyznaczone osoby będą czytały fragmenty Ewangelii, do wysłuchania których gorąco zapraszamy.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 15 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie