II Niedziela Wielkiego Postu 25 luty 2024

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W związku z tym zbierane są ofiary do puszek na Fundusz „Ad gentes”.

2. Dziś o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo do Królowej Pokoju i Matki Pocieszenia. Wyjątkowo, z racji wielkiego postu, na rozpoczęcie odmówimy tylko jedną część różańca świętego, następnie ok. godz. 17.30 będą Gorzkie Żale, o godz. 18.00 msza św. a od godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Po adoracji, o godz. 20.00 będzie krótkie spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorje w dn. 27.04. – 05.05.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

5. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

6. W najbliższy piątek, 1 marca wypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach polecać będziemy Bogu tych wszystkich, którzy cierpieli i oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

7. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. dr Marka Pytkę, kapelana naszego szpitala. Ks. kapelan pragnie przybliżyć społeczności Krasnegostawu ideę zorganizowania w kaplicy szpitalnej ZOL., wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie, także zbierał, przed kościołem, ofiary do puszki na przystosowanie kaplicy do tego celu. W związku z tym nasza miesięczna zbiórka na cele inwestycyjne będzie tydzień później tj. w niedzielę 10 marca.

8. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej; w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy na godz. 17.00, natomiast młodzież i osoby dłużej pracujące na godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku od czwartku 14 marca do niedzieli 17 marca włącznie. Poprowadzi jeO. Łukasz z Torunia, z zakonu Ojców Paulinów. Już dziś wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach.

W nocy z 8 na 9 marca organizujemy kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy ok. 38 km. Jak co roku rozpoczniemy mszą św. o godz. 20.00. Następnie ruszymy na trasę, która prowadzić będzie przez Kol. Krak. Przedm., Kol. Niemienie, Jaślików, Kol. Jaślików, Olszankę, Łopiennik, Stężycę, ul. Kościuszki i św. Jana Pawła II. Kończymy indywidualną modlitwą w kościele. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Koszt uczestnictwa – 30 zł. Zapisy w kancelarii, telefonicznie i przez internet.

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 24 lutego 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie