III NIEDZIELA WIELKANOCY – 23. 04. 2023

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XV Tydzień Biblijny i 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego celem jest pogłębienie znajomości Biblii i zachęta do stałego i systematycznego sięgania po Słowo Boże.

2. Jutro wypada liturgiczne święto św. Wojciecha, głównego patrona Polski. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Marka, Ewangelisty. Natomiast w sobotę czcić będziemy św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. Przypominamy, że od dwóch tygodni trwa w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

4. Informujemy, że jeszcze do końca kwietnia przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę do Medjugorje. Wszystkich chętnych prosimy o niezwłoczne podjęcie decyzji wyjazdu i zgłoszenie się do ks. proboszcza.

5. Wszystkim wiernym, którzy nie przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej podczas Świąt Wielkanocnych, przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentów w okresie wielkanocnym, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja na mszy św. o godz. 12.00. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 7 maja na mszy św. o godz. 12.00.

7. 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski, na mszy św. o godz. 12.00 odbędą się w naszym kościele miejskie obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

8. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 22 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie