III Niedziela Wielkiego Postu 12 marzec 2023

1. Dziś o godz. 17 . 30 Gorzkie Żale a po mszy św. o godz. 18.00 kolejny wieczór modlitwy i uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie. Za wszystkie ofiary wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00, natomiast młodzież i osoby dłużej pracujące na godz. 19.00. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.

4. W związku z atakami na osobę św. Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka, przez najbliższy tydzień, codziennie o godz. 17.30 odmawiany będzie w naszym kościele różaniec w intencji Kościoła Świętego i w intencji wynagradzającej za wszelkie obelgi i zniewagi kierowane pod adresem św. Jana Pawła II. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W najbliższą niedzielę, 19 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 22 marca włącznie. Nauki głosić będzie ks. Karol Godlewski z KUL. Msze św. z naukami będą codziennie o godz. 7.00, 9.00, 12.00 (w Jaślikowie), 16.00 (dla dzieci), 18.00 i 19.30 (dla młodzieży i dłużej pracujących). W niedzielę według porządku niedzielnego. W Jaślikowie msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

6. Spowiedź będzie w poniedziałek i wtorek; rano w godz. 8.15- 10.00, po południu w godz. 15.30 – 19.30. z przerwami na nauki rekolekcyjne. W kaplicy w Jaślikowie spowiedź we wtorek o godz. 11.30. Podczas rekolekcji, jak co roku zbierane będą produkty spożywcze i ofiary pieniężne na pomoc dla potrzebujących. Zapisy na paczki z pomocą świąteczną przyjmowane będą podczas rekolekcji.

7. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, w gablocie przed kościołem, jak również wyłożony jest na stolikach z prasą.

8. Już od dziś można nabyć, rozprowadzane przez Caritas, czekoladowe Baranki Paschalne na stół wielkanocny.

9. Przypominamy, że w nocy 25 marca organizujemy kolejną Parafialną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 20.00 następnie indywidualnie lub w małych grupkach wyruszymy trasą; Kol. Krakowskie Przedm., Kol. Niemienice, Jaślików, kol. Jaślików, Olszanka, Łopiennik, Stężyca, zakończenia pod kościołem. W drodze krzyżowej mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą, także iść, ale wyłącznie z opiekunem. Zapisy przyjmujemy od dziś w kancelarii, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje, które będzie w dniach 23 czerwca – 2 lipca. Koszt 2350 zł. Zapisy i informacje szczegółowe u ks. proboszcza.

11. Na stolikach z prasą umieszczone są puszki gdzie możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla ubogich i ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego.

12. Polecamy najnowszą prasę katolicką; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

Dodano: 12 marca 2023 | Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie