III Niedziela Wielkiego Postu 3 marzec 2024

1. Dziś o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

2. Jutro wypada liturgiczne święto św. Kazimierza, Królewicza.

3. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Łukasz z Lublina.

4. W piątek 8 marca w naszych modlitwach polecać będziemy Bogu wszystkie kobiety z okazji ich swięta.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na cele inwestycyjne naszej parafii.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Drogi Krzyżowej; w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy na godz. 17.00, natomiast młodzież i osoby dłużej pracujące na godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.

7. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku od czwartku 14 marca do niedzieli 17 marca włącznie. Poprowadzi je O. Łukasz z Torunia, z zakonu Ojców Paulinów. Już dziś wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach.

8. W nocy z 8 na 9 marca wyruszymy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy ok. 38 km. Jak co roku rozpoczniemy mszą św. o godz. 20.00. Następnie ruszymy na trasę, która prowadzić będzie przez Kol. Krak. Przedm., Kol. Niemienie, Jaślików, Kol. Jaślików, Olszankę, Łopiennik, Stężycę, ul. Kościuszki i św. Jana Pawła II. Kończymy indywidualną modlitwą w kościele. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Koszt uczestnictwa – 30 zł. Zapisy w kancelarii, telefonicznie, przez Internet lub bezpośrednio przed rozpoczęciem mszy św.

Prosimy o przybycie ok. 20 minut wcześniej, aby odebrać opaski odblaskowe, teksty do rozważań oraz aby zrobić sobie krzyż pielgrzymi z przygotowanych w kościele materiałów.

10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 1 marca 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie