IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023

1. Dziś msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko mszy św. o godz. 18.00.
Na mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji naszych bliskich zmarłych.

2. W dzisiejszy wieczór zasiądziemy, w gronie rodziny, do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy wszystkich wiernych, by ta wieczerza w naszych rodzinach miała charakter prawdziwie chrześcijański. Niech będzie na początku wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, życzenia i rodzinne kolędowanie.

O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. W Jaślikowie Pasterka o godz. 22.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. W poniedziałek 25 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W wtorek 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.

5. W środę 27 grudnia wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo i podawanie wiernym wina. Tego dnia o godz. 19.00, w salce parafialnej, opłatek dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii i całego miasta na to spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie każdej mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin. Serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem starego roku. O godz. 17.30 będą Nieszpory, następnie o godz. 18.00 msza św. a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne podczas, którego dziękować będziemy Bogu za mijający rok i prosić o błogosławieństwo na nowy 2024 rok; odśpiewamy Suplikacje i uroczyste Te Deum, a na zakończenie będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. Polecamy świąteczne wydania prasy katolickiej. W zakrystii można otrzymać poświęcony opłatek.

9. W tym roku podczas roznoszenia opłatka zebrano na cele parafialne 44 320 zł i 10 euro. Wszystkim rodzinom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Również serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku, by opłatek dotarł do wszystkich rodzin naszej parafii. Bóg zapłać!

Pragnę równocześnie poinformować, że prace przy montażu fotowoltaiki są zakończone. Pozostały nam jeszcze uzgodnienia z Zakładam Energetycznym. Ufam, że uda nam się to w miarę szybko załatwić. Dla przypomnienia podam, że koszt tej inwestycji wynosi 142 000 zł.

10. Informacje o wizycie duszpasterskiej i inne ogłoszenia będą podane w drugi dzień świąt.

Całej parafii i wszystkim gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożej Dzieciny, zdrowia i wszelkiej pomyślności – 
Duszpasterze parafii MB Pocieszenia
Szczęść Boże!

Dodano: 23 grudnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie