IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 30. 04. 2023

1. Od dzisiejszej niedzieli do 6 maja włącznie obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą od jutra, codziennie o godz. 17.30.

3. Jutro w liturgii wypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W środę 3 maja wypada uroczystość NMP Królowej Polski i 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Główna msza św. dla całego miasta będzie w naszym kościele o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Mariusz Maluszczak z KUL. Wezmą w niej udział przedstawiciele parlamentu, władze naszego miasta i powiatu oraz Grupa Rekonstrukcyjna Regiment Mikołaja Nieczaja. Po mszy św. będzie koncert zespołu Trio Beethovenowskie. W repertuarze: Moniuszko, Chopin, polska muzyka filmowa. Po koncercie nastąpi odsłonięcie, przed kościołem, reprodukcji Lithuania – cyklu czarno-białych rysunków autorstwa Artura Grottgera, przedstawiających sceny z powstania styczniowego.

5. W czwartek w liturgii wspominać będziemy św. Floriana, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

7. W sobotę wypada, także liturgiczne święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 17.00. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00. Bardzo prosimy, by wszyscy rodzice włączyli się w przygotowanie kościoła na tę piękną uroczystość.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

10. Dziś upływa termin przyjmowania zgłoszeń na pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby, które pragną w niej uczestniczyć prosimy o niezwłoczny kontakt z ks. proboszczem.

11. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej.

Dodano: 29 kwietnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie