IV Niedziela Zwykła – 28. 01. 2024

1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest w kościele „Dzień chorych na trąd”.

2. W najbliższy piątek wypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Jaślikowie o godz. 16.00. Na początku każdej mszy św. obrzęd poświęcenia gromnic. Dzień ten obchodzony jest w całym kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami na tacę wspierać będziemy zakony kontemplacyjne. Tego dnia wypada, także I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Z racji święta nie będzie odwiedzin chorych.

3. W tym tygodniu wypada, również I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

4. W sobotę w liturgii wspominać będziemy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Na mszy św. o godz. 7.00 obrzęd błogosławieństwa świecami św. Błażeja.

5. Od najbliższego czwartku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 15.00 i trwa do godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. rodziny różańcowej i zmiana tajemnic.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, na którym podejmiemy, również decyzje związane z zaplanowanym remontem ogrzewania i posadzki w naszym kościele.

9. Pragniemy podziękować całej parafii za przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską i za ofiary złożone przy tej okazji. Wysokość zebranej kwoty podam za tydzień. Odwiedziny kolędowe przyjęła zdecydowana większość rodzin naszej parafii; w domach prywatnych frekwencja wyniosła ok. 98%, natomiast w blokach ok. 70 %. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie, za podwózki, posiłki i wszelkie gesty życzliwości i gościnności.

10. Dziś w godz. 16.00 – 18.00 pragniemy odbyć wizytę duszpasterską w tych rodzinach, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Adresy prosimy zgłaszać po mszy św. w kancelarii.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego,
Małego GN i miesięcznik Różaniec. Są do nabycia, także gromnice, które zostaną poświęcone w święto Ofiarowania Pańskiego.

Dodano: 28 stycznia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie