Niedziela Świętej Rodziny – 31. 12. 2023

1. W dniu dzisiejszym na zakończenie każdej mszy św. jest błogosławieństwo rodzin.

2. Dziś kończymy stary rok; o godz. 18.00 msza św. dziękczynna za łaski otrzymane w mijającym roku z prośbą o błogosławieństwo na nowy 2024 rok. Wcześniej o godz. 17.30 Nieszpory a po mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne, suplikacje i uroczyste Te Deum. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego. Zachęcamy wszystkich, by ten nowy rok rozpocząć z Bogiem, uczestnicząc we mszy św.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 17.15.

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które będziemy mogli zabrać do domu, aby oznaczyć drzwi naszych mieszkań i domów. Taca na misje. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy z naszego kościoła po mszy św. o godz. 10. 30. Gromadzimy się na mszy św. a następnie Święta Rodzina w asyście Trzech Króli oraz całego orszaku wyruszy, na bryczce, na rynek naszego miasta gdzie zostanie powitana przez parafię św. Franciszka i wszystkich zgromadzonych. Przewidziane jest, także wspólne kolędowanie i występy zespołów kolędniczych. Dla najmłodszych będą słodkości. Prosimy, aby wszystkie dzieci przyszły w przebraniu związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

6. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Chrztu Pańskiego. Zakończy ona liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe na które zapraszamy wszystkich członków kółek różańcowych, a także chętnych do udziału w tym pięknym apostolacie modlitwy różańcowej.

8. Z racji wizyty duszpasterskiej, przez najbliższe cztery tygodnie nie będzie czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

10. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
2 stycznia, wtorek od godz. 16.00
ul. Odrodzenia – 4 księży
3 stycznia, środa od godz. 16.00
ul. Szymonowicza – 4 księży
4 stycznia, czwartek od godz. 16.00
ul. Graniczna (d. pryw.) – 4 księży
5 stycznia, piątek od godz. 16.00
ul. Bojarczuka – 1 ksiądz
ul. Bat. Chłopskich – 1 ksiądz
ul. Reja – 1 ksiądz
8 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00
ul. Sobieskiego 18 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 20 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego 22 – 1 ksiądz
ul. Sobieskiego (d. pryw.) – 1 ksiądz

Dodano: 31 grudnia 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie