Poniedziałek Wielkanocny – 1. 04. 2024

1. Dziś porządek mszy św. niedzielny.

2. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Łukasz Żaba z Lublina.

3. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie, przez cały tydzień, na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz zachęcamy do odmawiania tej Koronki indywidualnie i w rodzinach.

4. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W I piątek msze św., spowiedź i odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 17.15.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Każda msza św. rozpoczynać się będzie uroczystym wniesieniem obrazu Jezusa Miłosiernego, a na zakończenia mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dodatkowo o godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia z aktem zawierzenia rodzin Jezusowi Miłosiernemu. Przypominamy, że w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny po spełnieniu wymaganych warunków; spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego i odmówienie Koronki.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii tzn. na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Do tej pory zgromadziliśmy na ten cel 262 000 zł. Aby rozpocząć prace musimy jeszcze zebrać przynajmniej drugie tyle. Przypomnę, że przewidywany koszt inwestycji wynosi ok. 980 tys. zł.

8. W najbliższą niedzielę wypada, także patronalne święto Caritas. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas.

9. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w obchodach Triduum Paschalnego i pomagali w przygotowaniu i przebiegu liturgii oraz pełnili inne posługi. Bóg zapłać wszystkim !

10. Pragniemy już dziś poinformować i serdecznie zaprosić całą parafię na misje święte, które odbędą się w naszej parafii w dn. 8 – 15 września tego roku. Poprowadzą je Ojcowie Michalici z Miejsca Piastowego. Szczegółowy program będzie podany i dostarczony do każdej rodziny w odpowiednim czasie.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

 

Dodano: 1 kwietnia 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie