Św. Szczepana – 26 grudnia 2023

1. Dziś porządek mszy św. niedzielny. Taca na KUL.

2. Jutro wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo i podawanie wiernym wina. O godz. 19.00 w salce domu parafialnego opłatek dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych na to spotkanie.

3. W czwartek w liturgii obchodzić będziemy święto Św. Młodzianków, męczenników czyli dzieci betlejemskich, które zostały zgładzone przez Heroda z powodu Chrystusa.

4. W najbliższą niedzielę wypada liturgiczne święto św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin.

5. Najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem starego roku. O godz. 18.00 msza św. dziękczynna za mijający rok z prośbą o błogosławieństwo na nowy 2024 rok. Przed mszą św., o godz.17.30 będą Nieszpory. Natomiast na zakończenie mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynno – błagalne, suplikacje i uroczyste Te Deum. Szczegółowe sprawozdanie z życia parafii będzie w terminie późniejszym, aby jak największa liczba osób mogła to sprawozdanie usłyszeć.

6. W poniedziałek 1 stycznia, w nowy rok, wypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy montażu szopki i dekoracji kościoła; panom: Marianowi Morylowskiemu, Leszkowi Miszczakowi, Piotrowi Patykowi i Grzegorzowi Morylowskiemu oraz naszej młodzieży. Szczególnie dziękujemy Pawłowi Księżukowi, Adamowi Szymoniakowi, Michałowi Szymoniakowi, Maciejowi Kowalczykowi i Martynie Garbińskiej. Dziękuję, także ks. Andrzejowi za pomoc i zaangażowanie. Gorąco dziękuję za piękną oprawę muzyczną świątecznych mszy św. szczególnie panu Mieczysławowi Pawelcowi i innym muzykom ze szkoły muzycznej, dziękuję panu organiście Antoniemu Drzewieckiemu, wszystkim śpiewającym, panu kościelnemu Tadeuszowi Pizoniowi, dziękuję, także Krystynie Chwil i Krystynie Kobylańskiej za przygotowanie paczek dla potrzebujących. Obdarowaliśmy pomocą świąteczną 30 rodzin. Dziękujemy jeszcze raz za pomoc przy roznoszeniu opłatka (zebraliśmy na potrzeby kościoła 44 320 i 10E zł.). Wszystkim, którzy nam pomagali i wspierali nas, czy to bezpośrednio czy, też składając róże dary i ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Pragnę przypomnieć, że prace przy fotowoltaice są zakończone. Pozostały do załatwienia tylko uzgodnienia z zakładem energetycznym. Koszt tych prac wyniósł 142 00 zł.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
29 grudnia, piątek od godz. 9.30
Zakręcie Zagóra – 1 ksiądz
Kol. Jaślików – 1 ksiądz
30 grudnia, sobota od godz. 9.30
Droga Jaślikowska – 1 ksiądz
Zakręcia Rudka – 1 ksiądz
Będziemy wdzięczni za przysłanie pojazdów na godz. 9.15.

Ofiary z tegorocznej wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nowe ogrzewanie i nową posadzkę w naszym kościele. Obliczamy, że koszt całości prac, które mamy do wykonania wyniesie ok. 900 000 zł. .

Dodano: 26 grudnia 2023 | Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie