V Niedziela Wielkiego Postu  17 marzec 2024

1. W dniu dzisiejszym na mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji członków obecnych i byłych Rady Powiatu Krasnystaw z okazji 25 rocznicy jej istnienia.

2. Dziś o godz. 17. 30 Gorzkie Żale.

3. We wtorek wypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odbędą się jak w dzień powszedni.

4. W najbliższy piątek odbędzie się tylko jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 19.15, ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicami: Sobieskiego, Tokarzewskiego, Graniczną, Bojarczuka i ponownie Sobieskiego (pod kościół).

W razie złej pogody Droga Krzyżowa odbędzie się w kościele, także o godz. 19.15.

5. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo i mszę świętą do św. Rity.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, odbędą się w najbliższy piątek od godz. 9.30. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

7. W przyszłą niedzielę, która będzie Niedzielą Palmową, rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. błogosławieństwo palm. Msze święte o godz. 10.30 i 12.00 rozpoczynać się będą przed kościołem. Po poświęceniu palm w uroczystej procesji wejdziemy do świątyni na dalszą część liturgii. Prosimy o przyniesienie palm.

8. Przy wyjściu z kościoła umieszczone są puszki, do których możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jałmużnę wielkopostną dla ubogich.

9. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy na tacę, na cele inwestycyjne 8453 zł i 1000 zł z ofiary bezimiennej. W sumie zebraliśmy 9453 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Już dziś informujemy i serdecznie zapraszamy całą parafię na misje, które będą w naszej parafii w dniach 8 – 15 września. Zaproszenia ze szczegółowym programem pragniemy dostarczyć do każdej rodziny w odpowiednim czasie i oczywiście z dużym wyprzedzeniem.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką, Są jeszcze do nabycia czekoladowe baranki paschalne na stół wielkanocny, rozprowadzane przez Caritas.

 

 

 

Dodano: 16 marca 2024 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie