VI Niedziela Wielkanocy – 14. 05. 2023

1. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii.

2. Jutro o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

3. We wtorek wypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W najbliższy czwartek wypada 103 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar życia Ojca Świętego Jana Pawła II i wzywać jego wstawiennictwa w potrzebach Kościoła i Ojczyzny. W związku z tym, w najbliższą niedzielę, po wszystkich mszach świętych, nasza młodzież, będzie rozprowadzała przed kościołem, kremówki papieskie przywiezione prosto z Wadowic. Uzyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży i zakup naczyń liturgicznych dla naszej parafii. Wszystkich zachęcamy do uczczenia pamięci św. Jana Pawła II modlitwą i zakupem kremówek.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na budownictwo sakralne.

6. W poniedziałek 22 maja wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszym kościele tzw. mały odpust. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo do naszej patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych, z czytaniem kartek wypisanych przez wiernych oraz z błogosławieństwem róż. Następnie będzie msza św. w intencjach zbiorowych i błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Przed nabożeństwem w przedsionku kościoła będzie można nabyć róże, a także wypisać intencje do modlitwy.

7. Przez cały miesiąc maj zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

8. Do końca Okresu Wielkanocnego zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu spowiedzi. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do 18.00.

9. Informacja dla pielgrzymów udających się do Medjugorie; pozostałą kwotę czyli 1850 zł. wpłacamy na numer konta podany na ulotce dopisując swoje imię i nazwisko oraz datę wyjazdu czyli 23 czerwca 2023. Termin spotkanie przed wyjazdem zostanie podany w najbliższym czasie.
10. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 13 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie