WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21. 05. 2023

1. W miniony czwartek minęła 103 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Z tej okazji nasza młodzież rozprowadza przed kościołem kremówki papieskie przywiezione prosto z Wadowic. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży, po odliczeniu kosztów, zostaną przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży i zakup sprzętów liturgicznych dla naszego kościoła. Uczcijmy pamięć naszego Ojca Świętego modlitwą i zakupem kremówek.

2. Dziś taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

3. Jutro wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. W naszym kościele tzw. mały odpust. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo do naszej patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, z czytaniem kartek z intencjami wypisanymi przez wiernych. Następnie będzie uroczysta msza św., której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor wydziału duszpasterskiego naszej archidiecezji. Przed nabożeństwem w przedsionku kościoła będzie można nabyć róże, a także wypisać intencje do modlitwy.

4. W środę wypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Do końca maja zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są codziennie o godz. 17.30.

6. W najbliższą sobotę, 27 maja, w katedrze wawelskiej, nasz rodak ks. diakon Radosław Korkosz otrzyma z rąk ks. Abp. Marka Jędraszewskiego święcenia kapłańskie. Msze św. prymicyjną ks. Radek odprawi w naszym kościele w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ks. Radka i jego kolegów, którzy razem z nim przyjmą święcenia.

7. W sobotę wypada, także Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się mszą św. o godz. 21.00.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

9. Zbliża się czas poświęcenia pól. W tym roku planujemy nieco zmodyfikować dotychczasową tradycję tych poświęceń. Otóż, ze względu na stosunkowo niewielką liczbę osób biorącą udział w tych uroczystościach i ze względu na bezpieczeństwo uczestników, nie będzie procesji od krzyża do krzyża. Będziemy się gromadzić w jednym miejscu, w poszczególnych częściach parafii, i tam będzie msza św. i poświęcenie pól. Poświęcenia planowane są na poniedziałek 29 maja i niedzielę 4 czerwca. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

10. Jeszcze tydzień pozostał do zakończenia Okresu Wielkanocnego. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej. Dyżur w konfesjonale jest codziennie; rano kwadrans przed mszą św. a wieczorem od godz. 17.30 do mszy św. o godz. 18.00.

11. Informacja dla uczestników pielgrzymki do Medjugorie: pozostałą kwotę (1850 zł.) wpłacamy na konto podane na ulotce, wpisując oprócz nazwiska datę wyjazdu na pielgrzymkę czyli 23 czerwca 2023. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się w środę 31 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

12. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Dodano: 21 maja 2023 | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie